У степу на Болградщині зафіксували унікальну ящірку

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Тарутинському степу, розташованому в Болградському районі, екологи натрапили на справжню перлину дикої природи — ящірку кримську (Podarcis tauricus). Про це повідомили в громадській організації «Rewilding Ukraine», передає «Бессарабія INFORM».
Ці ящірки — мешканці відкритих просторів, таких як степи, піщані дюни, луки й кам’янисті схили. Їхнє життя — це безперервне балансування між небезпекою та адаптацією: ховаються в тріщинах, іноді живуть у норах інших тварин, харчуються комахами, а в спеку — впадають у своєрідну літню “сплячку”.
Цікаво, що навесні вони яскраво-зелені, а влітку — більш тьмяного, оливково-коричневого забарвлення. Самці мають жовтогарячі животи, а самиці — світліші. Фактично не здатні жити у неволі.
Факт зустрічі кримської ящірки в Тарутинському степу — це не просто красива знахідка. А ще одне нагадування: степ —це складна, вразлива та важлива екосистема, у якій живе чимало унікальних видів. І якщо ми втратимо степи, ми втратимо і таких мешканців, як Podarcis tauricus.
Хоч вид не “червонокнижний”, він дуже залежний від збережених природних степів, яких в Україні залишилося лише менше 5% від історичної площі.
До того ж, у деяких європейських країнах виду вже надається охоронний статус через зниження чисельності. Наприклад, у Румунії та Болгарії є регіони, де його охороняють.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
краще такі новини читати, а не кримінал. нехай буде більше нагод писати про мир, а не злочини, втрати та війну