У Кілії мати закатованого росіянами хлопця та засуджена в окупації на Харківщині вчителька презентують книгу-сповідь

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Комунальний заклад «Кілійська публічна бібліотека» разом зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив запрошують усіх охочих на презентацію книжки «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022». У виданні зібрано історії 11 українок різного віку, професій та з різних куточків України, які розповідають про свій особистий досвід війни — від початку російської агресії у 2014 році та під час повномасштабного вторгнення 2022-го. Про це із посиланням на сторінку публічної бібліотеки повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Авторки книги відверто розповідають про життя в окупації, втрату близьких, житла, здоров’я, пережитий полон, сексуальне та гендерно зумовлене насильство, а також про те, що допомагало їм вистояти в надважкі моменти. Завершує книгу розділ від психологині, який присвячено темі відновлення.
Участь у презентації візьмуть авторки:
Сталіна Чубенко — мама 16-річного Степана, якого у 2014 році жорстоко вбили бойовики за проукраїнську позицію;
Тетяна Товстокора — авторка книги, вчителька з Харківщини, яка перебувала в окупації та була незаконно позбавлена волі за відмову проводити навчання дітям за російськими програмами.
Книга створена для всіх українців, які переживають власні втрати й потребують прикладів сили, стійкості та віри в життя. Ініціатором проєкту є ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», що з 2014 року документує порушення прав людини, пов’язані з війною.
Під час події кожен з присутніх зможе отримати друкований примірник книжки та поспілкуватися з авторками.
Захід відбудеться четвертого червня у будівлі Кілійської публічної бібліотеки за адресою Івана Мазепи, 55-б.
Початок об 11.00
Вхід вільний.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ
це голоси правди, які мають звучати на весь світ. Дякую за таку важливу ініціативу. Обов’язково прийду на презентацію
слова не можуть передати той біль, через який пройшли ці жінки. Але саме завдяки таким історіям ми зберігаємо пам’ять і силу. Захід, який варто відвідати кожному українцю.
Низький уклін Сталіні Чубенко та Тетяні Товстокорі за мужність ділитися своїм досвідом. Це не просто презентація, а акт свідчення.