Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Стало відомо, від чого масово захворіли учні школи Ізмаїльського району

Інна Дерменжі 4 коментаря 7803 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


На початку травня серед учнів Бросківського закладу загальної середньої освіти Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району був зафіксований  спалах гострої кишкової інфекції норовірусної етіології. Станом на 14 травня захворіло 24 особи, з них 23 дитини віком до 15 років. До інфекційного відділення Центральної районної лікарні Саф’янівської сільської ради госпіталізовано 5 дітей, інші лікуються амбулаторно. Про результати завершення розслідування розповіли в Ізмаїльському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, передає «Бессарабія INFORM».


За результатами розслідування встановлено, що виникнення спалаху обумовлено недотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у харчоблоці. Керівництву закладу надано пропозиції щодо усунення порушень санітарного законодавства, направлено лист на адресу органів влади. Проведено роботу з працівниками харчоблоку освітнього закладу щодо дотримання правил особистої гігієни та гігієни поводження з харчовими продуктами з метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь.

Норовірусна інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус Норфолк. Норовіруси дуже заразні, зазвичай поширюються через інфіковані їжу чи воду або через забруднені поверхні. Інфекція передається від людей з гострими ознаками норовірусу та безсимптомних носіїв. Вірус може потрапити в організм через воду або їжу, яку приготували, не дотримуючись правил обробки, особистої гігієни тощо. Зазвичай інфекція передається через нарізки готової продукції, фруктові або овочеві салати, брудний посуд, будь-які страви, що не оброблені термічно.

Симптоми норовірусної інфекції – нудота, блювання, біль у шлунку або спазми, діарея, погане самопочуття, субфебрильна температура, біль у м’язах – починаються через 12-48 годин після інфікування і зазвичай тривають від 1 до 3 днів. Переважно хворі не потребують специфічного лікування. Найголовніше – відпочивати й пити багато рідини, щоб уникнути зневоднення. Одужання настає вже через 2–3 дні.

Профілактика норовірусної інфекції елементарна та доступна для усіх. Насамперед – ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, щоб попередити подальше розповсюдження інфекції та повторне зараження людей.

читайте нас в Telegram
guest

4 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
батьки
батьки

це не перший випадок, коли через недбалість у харчоблоках страждають діти! Школа — це не місце для експериментів із гігієною. Винних — до відповідальності!

Цвітана
Цвітана

коли вже нарешті почнуть контролювати шкільне харчування на системному рівні?

медик
медик

норовірус — це серйозно, особливо для малюків. Батькам сил і терпіння, дітям — якнайшвидшого одужання

Язнаю
Язнаю

профілактика елементарна: миті руки, чистий посуд, свіжа їжа. І це в 21 столітті! Сподіваюсь, після цього випадку ситуація в школі зміниться.

4
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x