Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Сезон кліщів у Бессарабії: як вберегти себе та близьких

Влада Кузьміна 0 коментарів 12096 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


За минулий тиждень на Одещині зросла кількість випадків укусів кліщів, а також було зафіксовано підозру на хворобу Лайма, котру поширюють ці паразити. Детально про небезпеку та способи профілактики, — дізнавалися кореспонденти “Бессарабії INFORM”. 


За даними медиків, за минулий тиждень кількість звернень через укуси кліщів в Одеській області сягнула 74 випадки. Це на 39,6% більше, ніж попереднього тижня, коли було зафіксовано 53 таких виявлень, — повідомили в Одеському обласному Центрі контролю та профілактики хвороб. До вірусологічної лабораторії зокрема надійшло 19 зразків цих шкідників для дослідження. В одному з них фахівці виявили збудник кліщового бореліозу, більш відомого як хвороба Лайма. Випадок підозри на неї зареєстрували в дорослого мешканця Одеського району.

Одна з причин різко зрослої кількості звернень з приводу укусів кліщів — початок сезону їхнього розмноження, — пояснила лікарка-інфекціоністка Анастасія Неклюдова в коментарі «БІ». За словами фахівчині, після припинення дощів, цей показник може ще збільшитися. Люди вже виїжджають на природу, ведуть садові або ж польові роботи й цим самим ризикують. Ще одним сприятливим чинником є інформування людей, адже раніше в суспільстві не було такої настороженості щодо інфікування Лайм-бореліозом та кліщовим енцефалітом, які переносять ці паразити, — додає спеціалістка:

«Люди стали більш усвідомленими. Дуже багато лікарів транслюють інформацію в соціальних мережах, на радіо, по телебаченню щодо цих захворювань, тож люди починають звертатися. Також цьому сприяє й доступність лабораторної діагностики, її точність. Люди іноді навіть самостійно здають аналізи, і потім, з їхніми результатами звертаються до спеціалістів за розшифровкою та взагалі за подальшими призначеннями», прокоментувала лікарка-інфекціоністка.

В Одеській області кліщі переносять саме Лайм-бореліоз — хворобу, яка може вражати нервову систему, серце та суглоби. Своїх осередків кліщового енцефаліту, важкого вірусного захворювання, що може призвести до паралічу, порушення ковтання, зору і навіть смерті, — в нас поки що немає, — пояснює Анастасія Неклюдова. За її словами, такі випадки завезені. Але, враховуючи глобальну тенденцію, кліщ, що його переносить, може з’явитися і в нашому регіоні, — каже лікарка.

Якщо ж Вас все-таки вкусив кліщ: його нікуди здавати не потрібно, — наголошує спеціалістка. Надання антибіотикопрофілактики від хвороби Лайма або введення імуноглобуліну чи вакцинації від кліщового енцефаліту не залежить від того, інфікований павукоподібний чи ні, — пояснює інфекціоністка. Важливо, скільки він просидів на тілі людини, чи був наповнений, а також від терміну звернення до лікаря:

«Щодо Лайм-бореліозу звернення до лікаря має відбутися впродовж 72 годин після того, як людина зняла кліща. Кліщ має просидіти на тілі не менш 48 годин, має бути наповнений кров’ю. І людина має знаходитися в ендемічному регіоні, тобто там, де є розповсюдження цієї хвороби. Одещина належить до такого регіону, тому ми надаємо профілактику від нього: Доксициклін однократно у дозі 200 мг. Зараз також дозволено давати й дітям профілактику цим препаратом: 4 мг на кг маси тіла, — навіть тим, хто молодше 12 років. Раніше це було заборонено. Вакцинація від Лайм-бореліозу зараз знаходиться на етапі розробки. Від кліщового енцефаліту вакцинацію рекомендують робити на Закарпатті, Львівщині, у Волинській області», — прокоментувала «БІ» Анастасія Неклюдова.

Але навіть якщо ви пройшли рекомендовану профілактику, протягом 14-21 дня після укусу кліща будьте уважні до свого тіла. Поява червоної або рожевої плями, що поступово розповзається, — є прямим сигналом для початку лікування бореліозу:

«Така пляма часто з’являється на місці укусу, але також може проявити себе й будь-де на тілі. Вона зазвичай не свербить і не болить. Це перша стадія умовно кажучи інфікування Лайм-бореліозом — мігруюча еритема. Вона є показанням для лікування бореліозу. Але приблизно десь в третині випадків Лайм-бореліоз може не мати цієї мігруючої еритеми, тому, навіть після отримання профілактики, рекомендовано здати кров на антитіла через три тижні після укусу», — наголошує лікарка.

Зазначимо, кліщі найчастіше мешкають у вологих і затінених місцях — у лісах, парках, на узбіччях доріг, у високій траві та чагарниках. Тож якщо ви відпочиваєте на природі, проводите час на дачі чи просто вигулюєте собаку — не ігноруйте простих правил безпеки. Носіть світлий, щільно прилягаючий одяг з довгими рукавами та штанинами, використовуйте репеленти та оглядайте тіло. Від укусу до серйозної інфекції — один крок.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x