Дякуємо, що читаєте нас українською💪

На Білгород-Дністровщині вздовж Дністровського лиману хочуть побудувати набережну з велодоріжкою

Інна Дерменжі 2 коментаря 103653 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Білгород-Дністровському районі впродовж 2025-2026 років планують побудувати спільну з Шабівською та Мологівською громадами набережну з велодоріжкою вздовж узбережжя Дністровського лиману. Для успішної реалізації проєкту необхідно знайти фінансові ресурси в розмірі 63 млн 543 тис. грн. Про це кореспондентка «Бессарабії INFORM» дізналася з проєкту Стратегії відновлення та розвитку Одеської області на 2025-2027 рр., оприлюдненого на сайті Одеської обласної ради.


В документі зазначається, що метою проєкту є забезпечення сталого соціально-економічного, культурного розвитку територій Білгород-Дністровського району, шляхом розвитку туристичної інфраструктури та раціонального використання природних рекреаційно-туристичних ресурсів та співробітництво громад, впровадження принципів інтегрованого управління узбережжям, планомірного розвитку рекреаційних територій на узбережжі Дністровського лиману.

Партнерами проєкту є Білгород-Дністровська міська рада, Шабівська та Мологівська громади.

Незважаючи на вдале географічне розташування громад-партнерок та їх туристично-рекреаційний потенціал, їх об’єднують однакові проблеми – нераціональне використання рекреаційно-водного потенціалу та відсутність доступної рекреаційно-туристичної інфраструктури. Як наслідок, ці проблеми обмежують можливості мешканців громад та Білгород-Дністровського району для розвитку альтернативних видів відпочинку, активного туризму, провадження підприємницької діяльності, а також стримують розвиток зеленого та історико-культурного туризму в регіоні. З початку повномасштабного вторгнення вирішення цих проблем стало ще більш актуальним, оскільки через обмежений доступ до узбережжя Чорного моря постало також питання відсутності альтернативних об’єктів відпочинку та туризму в безпечних внутрішніх регіонах.

Проєкт передбачає будівництво спільної набережної вздовж узбережжя Дністровського лиману, на якому розташовано Білгород-Дністровський, села Шабо та Молога. Реалізація проєкту також передбачає створення нового туристичного об’єкту – глемпінгу на території Мологівської громади.

Орієнтовна кількість отримувачів вигоди від реалізації проєкту складає 65 289 осіб, з них:

– велотуристи (потенційно 7 тис. осіб) – отримають можливість комфортного та безпечного пересування на території субрегіону, в тому числі і сучасну та безпечну велосипедну інфраструктуру, яка  передбачає зручне сполучення та мінімум об’їздів із зрозумілою системою дороговказів;

– учасники велоспільноти «Велоакерман», громадські організації Білгород-Дністровського району – отримають досвід співпраці з органами влади, вирішення проблемних питань щодо покращення та розвитку велоруху на території субрегіону;

– мешканці Аккермана – близько 45 301 особи (включно з ВПО 2 425 осіб), мешканці Шабівської громади – 15 517 осіб, мешканці Мологівської громади – 2 046 осіб – отримають покращення якості життя за рахунок надходжень коштів до міських та селищних бюджетів та організації дорожнього руху, розвитку туристичної інфраструктури.

У рамках проєкту передбачено фінансування в розмірі 63 млн 543 тис. 65 грн: у 2025 році – 50 млн грн, у 2026 році – 13 млн 543 тис. 65 грн. З цієї суми з місцевих бюджетів планують направити 6 млн 354 тис. 306,5 грн, за рахунок міжнародної техдопомоги – 57 млн 188 тис. 758,5 грн.

У документі наголошується на тому, що для успішної реалізації проєкту необхідно забезпечити фінансові ресурси, а також посилити міжмуніципальне співробітництво.

Фото ілюстративне

читайте нас в Telegram
guest

2 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Сергій
Сергій

В першу чергу, якщо це буде набережна,то вона повинна містити на себе: кафе, ігрові, спортивні та дитячі майданчики, кіоски з продажу морозива, солодкої вати, іншу інфраструктуру дозвілля. Для цього необхідно залучити місцевих й не тільки підприємців, які бажають придбати на конкурсній основі місця для свого майбутнього бізнесу. Таким чином громади отримають прибуток й вкладуть його в будівництво набережної.

Анатллий
Анатллий

У нас война закончилась?Все для фронта,какие набережные!

2
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x