Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Влада Кузьміна 1 коментар 14742 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В ніч на 12 травня Білгород-Дністровський розбудили потужні вибухи від атаки ворожих дронів. І хоча жителі звикли до подібних звуків, адже обстрілів регулярно зазнають сусідні населені пункти, місто було атаковане «шахедами» вперше. Тож більшість тих, хто зазвичай ігнорує тривоги або ж ховається за правилом двох стін, рушили в укриття. Проте не всі змогли туди потрапити… Яка ситуація в Аккермані зі сховищами від російських обстрілів, аналізувала “Бессарабія INFORM”.


Нагадаємо, внаслідок атаки серйозних пошкоджень зазнали житлові будинки, адміністративні будівлі, навчальні заклади, пологове та акушерсько-гінекологічне відділення міськлікарні, пожежна частина, автомобілі. Посеред вулиць ще подекуди розкидано скло. Можна навіть натрапити й на уламок «шахеду». 

2:33 ночі: лунає сирена, — повітряна тривога в Одеській області. «Аккерман, обережно!», — повідомляє офіційний тг-канал Білгород-Дністровської міської ради. О 3:37 мерія просить жителів терміново сховатися в укриттях. Ще через декілька хвилин місто вже опинилося під потужною атакою російських безпілотників. В місцевих групах тим часом скаржаться на доступ до сховищ.

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Ми зв’язалися з одною з коментаторок посту Ольгою Назаровою, яка разом зі своїм братом намагалася сховатися в укритті на Першотравневій вулиці. Однак, за словами жінки, зробити цього так і не вдалося, тож членам родини «під шахедами» довелося шукати інше:

«Найближче укриття від мене знаходиться в сільськогосподарському коледжі. Ми прийшли туди з братом, центральні ворота були відчинені. Думаємо: “яка краса”! Там із тильного боку в них підвал, на ньому написано: “укриття”. Проте, все було темне, світло не горіло, ми смикнули гарненько за двері, але замок був зачинений. Ми побігли до центрального входу, на дверях був напис з номером виклику поліції охорони. Я їм подзвонила, пояснила ситуацію, але вони кинули слухавку. Потім я вже подзвонила на 102, поки ми йшли шукати інше укриття. Знову пояснюю ситуацію, на що черговий мені каже: «Заспокойтеся, йдіть додому, більше вже вибухів не буде. Якщо що, біжіть до базару». Я поклала слухавку, а наді мною знову летять «шахеди». Ми сховалися в укритті на Миколаївській, де агентство нерухомості. Там було відчинено, були люди. А вже через деякий час мені подзвонив директор коледжу, сказав, що я не так все зрозуміла, що до чого. Я живу поруч, вдягнулася, пішла туди. А замок вже був відчинений. Директор каже :«Ви погано смикали» , — прокоментувала «БІ» мешканка Білгорода-Дністровського Ольга. 

Загалом в Аккермані 17 захисних споруд цивільної оборони (ЗСЦО). З їхнім переліком, а також з картою, на якій нанесені відповідні адреси, можна ознайомитися на сайті Білгород-Дністровської територіальної громади. Більшість з них оснащені спеціальною системою дистанційного керування й відчиняються лише під час повітряної тривоги. Такі, наприклад, як на вулицях Перемоги, Портовій та Миру. Жителі останньої кажуть, що укриття в їхньому будинку було доступне під час обстрілу, — тож рятувалися саме там.

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе


Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Втім, не завжди є можливість добігти саме до сховища. Наприклад, воно може бути розташоване далеко, — на відміну від звичайних підвалів, які є майже в кожному багатоквартирному будинку. Вони вважаються найпростішим укриттям. І якщо ж обирати між сидінням у квартирі під час атаки чи все ж таки спуститися до підвалу — краще зупинитися на останньому варіанті, — наголошують рятувальники:

«Ми особисто бачили багато наслідків, коли люди гинули або були поранені, коли залишалися в своїх квартирах, а саме від вибухової хвилі — уламками. Тому підвали не лише багатоповерхівок, а будь-яких будівель можна віднести до найпростіших укриттів. І якщо вони є, то краще людям там ховатися», — зазначила в коментарі «БІ» речниця ДСНС Одещини Марина Аверіна.

Однак, зазначимо, що далеко не всі підвали багатоквартирних будинків Аккерману відчинені під час повітряних тривог. На відсутність доступу до найпростішого укриття нам поскаржилися зокрема жителі вулиці Сонячної:

«Під час кожної тривоги у нас на Сонячній зачинено підвал, хоча на будинку висить табличка: “УКРИТТЯ”, яка вказує на замок. Через це, щоразу, коли в Одеській області дають тривогу, ми з дружиною та нашими хвостиками змушені ховатися у ванній на свій страх і ризик, тому що доступу до нашого ж підвалу, куди ми можемо потрапити за хвилину максимум — просто нема. А сховище далеко, та й те у дитячому садочку. Я неодноразово звертався до голови ОСББ, і просив тримати або підвал відкритим, або дати мені ключ, щоб я зробив собі дублікат, проте в обох випадках мені відмовили. Мені лише відповіли, що в підвалі поставили якесь нове обладнання для труб чи лічильники, — тож бояться, що його вкрадуть. Невже безпека людей та їхнє життя дешевше, ніж труби та лічильники? Хто за це має відповідати?», — прокоментував «БІ» Олександр, житель Білгорода-Дністровського.

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Зазначимо, за безперешкодний доступ до укриттів в Україні відповідають органи місцевого самоврядування та балансоутримувачі споруд. ОСББ, ЖЕКи або адміністрації установ також мають утримувати їх в належному стані. Це передбачено законодавством, зокрема Кодексом цивільного захисту. Ми вже писали, що секретар Білгород-Дністровської міської ради Олександр Скалозуб заявляв, що під час нічної тривоги жителі Аккермана мали змогу ховатися від обстрілів в укриттях, які функціонують у місті: 


«Ми відпрацювали роботу всіх ПРУ (протирадіаційних укриттів). Всі вони були відкриті. Я задоволений роботою укриттів, тому що люди могли туди потрапити», – наголосив Олександр Скалозуб. 

За словами керівниці комунальної установи «Муніципальна варта» Білгород-Дністровської міської ради Тетяни Шахрай, доступ до укриттів перевіряли особисто:

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

Безпека «під замком», або як укриття Аккерману не пройшли перевірку дронами-камікадзе

На офіційному сайті Білгород-Дністровської міської ради вже ввечері також з’явилася актуалізована інформація щодо укриттів цивільного захисту та найпростіших укриттів (по суті, підвалів) міста. Нагадали й про те, як діяти звичайному громадянину у надзвичайній ситуації воєнного характеру, в умовах збройного конфлікту: 

«Важливо: будь-яке підвальне приміщення може бути найпростішим укриттям. Це підвал Вашого приватного будинку чи підвал багатоповерхової будівлі. Якщо обстріл вже почався, вибігати з приміщення не можна, Ви потрапите під уламки. Необхідно лягти на підлогу біля капітальної стіни будь-якого внутрішнього приміщення Вашої квартири на відстані від вікон та дочекатися припинення вогню», — зазначили на сайті мерії.

Нагадаємо, що в нашій країні вже був випадок притягнення до кримінальної відповідальності за обмежений доступ до захисної споруди під час повітряної тривоги. Так, у 2023 році, у Деснянському районі Києва під час ракетної атаки троє людей, зокрема 9-річна дівчинка, загинули, коли намагалися потрапити в укриття у поліклініці. Охоронець установи, Вадим Мошкін, не відчинив двері, що позбавило людей можливості врятуватися. Суд визнав чоловіка винним у залишенні в небезпеці, що спричинила смерть, і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

читайте нас в Telegram
guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Язнаю
Язнаю

Печаль печальная, зато скока денег отмыли на этом…уверен, не только в БД

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x