За Дунаєм формується найбільша пустеля в Європі

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Через зміну клімату і посухи в Угорщині між річками Дунай і Тиса формується величезна піщана пустеля площею 10 000 квадратних кілометрів. Про це пише угорське видання «Telex», передає “Бессарабія INFORM”.
“Більша частина басейну річок Дунай і Тиса, де проживає понад 623 тисячі осіб, що становить 6,6 відсотка населення Угорщини, близька до повного висихання. Наразі шансів на його порятунок дуже мало”, – йдеться у статті.
Раніше цей регіон протягом століть служив родючою сільськогосподарською зоною, однак за останні десятиліття ландшафт кардинально змінився. В результаті цього у 2020 році Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) оголосила його напівпустельною територією.
Експерти сходяться на думці, що для відновлення водного балансу в регіоні знадобляться десятиліття — за оцінками, 40 років і більше.
Зараз влітку більшість опадів випаровується через високі температури, а місцева структура ґрунту запобігає просочуванню води в землю. Також в останні роки опадів випадає мало навіть узимку, тому навіть напровесні, у березні-квітні, в грунті мало вологи.
За останні чотири роки лише 44 відсотки часу, або лише 644 дні, були вільні від посухи. Більше того, не було такого, щоб за дощовим роком йшла посуха, частіше посушливі періоди йшли один за одним, як, наприклад, у 2011–2012–2013 роках, що посилювало та посилювало несприятливі явища.
При цьому деякі експерти виступають за перекриття річки Тиса, запровадження широкомасштабних схем утримання води та поповнення запасів підземних вод.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
Жахливо уявити, що Європа втрачає такі площі родючої землі. Зміни клімату вже не майбутнє, а наше сьогодення. І ніхто не застрахований.
40 років на відновлення? Це якщо зараз почати діяти! А як знаємо, поки щось ухвалять, поки кошти знайдуть… Тож реальна катастрофа на горизонті.
Символічно, що це відбувається між Дунаєм і Тисою… Колись річки — джерело життя, а тепер — маркер занепаду. Надзвичайно сумно.
Початок нової Сахари? І все це під боком у ЄС. А уявіть, що буде на півдні України за кілька років без іригації…
а ми досі сперечаємось, чи варто сортувати сміття й саджати дерева. Ось і відповідь — скоро в Європі буде власна пустеля.
Ну, принаймні туристичний бренд можна буде створити: “Піски Паннонії — нове обличчя Європи”
Поки політики лаються через кордони і торгівлю, земля просто зникає з-під ніг. Природа не буде чекати компромісів.
Питання: а з такими темпами і засухами чи не доведеться нам згодом евакуйовуватись із власних регіонів? Готуйте сонцезахисний крем і верблюда…
Якщо перекрити Тису то обмілішає Дністер і тоді пустеля буде значно більшою.