Дякуємо, що читаєте нас українською💪

“ВАКС показав повну неспроможність”: депутат Одеської облради Іван Бойчено оскаржуватиме вирок

Юліана Грановська 13 коментарів 10422 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 2 квітня, Вищий антикорупційний суд виніс вирок депутату Одеської обласної ради Івану Бойченко, а також ексзаступнику прокурора Ізмаїльської прокуратури Івану Мараховському за нібито отримання 40 тисяч доларів неправомірної вигоди від директора господарського підприємства за неперешкоджання веденню бізнесу. Через аж вісім років після початку розгляду справи Іван Бойченко отримав 10 років тюрми, але стверджує, що суд банально підкорився САП та “роздрукував вирок з флешки, яка була надана”. Тож політик категорично заперечив свою винуватість й наголосив на тому, що оскаржуватиме вирок. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на офіційну заяву депутата, а також авторитетні думки про згадані державні структури, які не раз попадалися на сфабрикуванні справ задля демонстрації своєї успішної діяльності, адже насправді антикорупційна структура гучно тріщіть по швах.


“Не зважаючи на аргументовану позицію захисту у моїй невинуватості, ВАКС призначив мені покарання на вимогу прокурора, як я розумію, з флешки САП і роздрукував вирок, це 10 років ув’язнення у справі, де чітко встановлено, що ця справа замовна. Хочу чітко сформувати свою позицію, сьогодні ВАКС знову показав свою повну неспроможність бути об’єктивним і повну залежність від САП! Ця інституція є продовженням САП і не спроможна приймати незалежні рішення! Апеляція, касація! І перемога! Ми не тоталітарна держава, і всіх, хто працює на ворогів, переможем! Навіть якщо це ВАКС! Що стосується вас, нешановні прокурори і судді, ви точно знаєте правду, і її перекручення вам повернеться у житті!”, – висловився депутат після оголошення вироку.

"ВАКС показав повну неспроможність": депутат Одеської облради Іван Бойчено оскаржуватиме вирок

За інформацією, яку “БІ” вдалося отримати додатково, обвинувачування було настільки абсурдним, що не було доведено навіть факт вчинення корупції, адже підсудний на момент нібито отримання хабаря не обіймав посаду, яка це передбачала. Разом з цим названа сума у 40 тисяч доларів, про яку запевняють прокурори, жодним чином не завдала збитків державі, а саме цей факт визначає корупцію як таку.

Також дивує й покарання у 10 та 8 років тюремного ув’язнення, яке призначили обвинувачуваним. Злочин, по суворості вироку аналогічний вбивству, хоча в Україні зазвичай й за вбивство “дають” менше, насправді, за попередньою оцінкою експертів, підпадав під покарання, менше щонайменше вдвічі.

Варто зазначити, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) – це самостійний структурний підрозділ всередині Генеральної прокуратури, але САП працює виключно з НАБУ. Також саме прокурори САП йдуть у суд та займаються підтриманням державного обвинувачення у справах, які вела НАБУ.

Зауважимо, що Вищий антикорупційний суд, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро за останній час набули негативну репутацію саме сфабрикованими справами й значним перевищенням повноважень. Зокрема зовсім свіжа історія, яка стосується САП та НАБУ, відносно яких було порушено кримінальну справу Офісом Генпрокурора за незаконне прослуховування та двома іншими статтями КК України.

“Так, НАБУшники незаконно увірвалися до приміщення адвокатів та провели 7 обшуків. Крім цього свавілля, представники НАБУ та САП використали своє службове становище для втручання у діяльність адвокатів. Порушити закон НАБУшники вирішили, щоб вимагати гроші з клієнтів адвокатів. Також на адвокатів тиснуть через справи, які вони ведуть. Детективи НАБУ навіть вдалися до шантажу: на блокпосту з озброєним спецназом затримали двох малолітніх дітей адвоката Борзих – 8-річну та 5-річну доньку. Кілька годин тримали дітей заблокованими у машині без зв’язку з мамою. Все відбувалося у присутності поліції, яка підтвердила факт затримання дітей. Відомий юрист Олег Шрам прокоментував справу, зазначивши, що за такі дії детективів НАБУ чекає кримінальна відповідальність”, – повідомляють авторитетні джерела “Інсайдеру”.

Разом з цим українські захисники неодноразово заявляли про те, що НАБУ перетворилося на бандитське угруповання, а антикорупціонер Ніколов назвав відомство Кривоноса “засидженим мухами райвідділом, який треба розігнати”.

Соцопитування показують, що майже 60% українців не довіряють антикорупційному органу, а у ЗМІ щоразу ставлять під сумнів доцільність їхнього існування взагалі, доводячи кілька основних факторів. Йдеться зокрема про політичний тиск, витрати на утримання, які не виправдовують їхню діяльність порівняно з ефективністю, й найцікавіше – виправдовувальні вироки й низька результативність. Аби зрозуміти те, що САП та НАБУ конче необхідно запроторювати людей до тюрми будь-якими методами, потрібно подивитися хоча б на відсоток результативності детективів, адже кількість обвинувальних вироків критично низька порівняно з кількістю розслідуваних справ. На думку експертів, НАБУ “захлинулося” у своїх справах, бо розслідує непріоритетні, а подекуди піарно-політичні справи, чим паралізує свою роботу.

Разом з цим ще більше псують картину виправдовувальні вироки, адже гучні звинувачення НАБУ та САП нерідко завершуються виправдовувальними вироками. Це означає, що антикорупціонери незаконно притягують людей до кримінальної відповідальності. Так зокрема було з екс-міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, якого детективи публічно звинуватили у злочинах, але не змогли довести його вину у суді. І, що цікаво, загалом виправдання відбувається на етапах апеляції, адже ВАКС у чисельних випадках просто підкорюється натиску прокурорів САП.

читайте нас в Telegram
guest

13 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Лариса
Лариса

Їх самих треба на корупцію перевірити.

Андрій
Андрій

Іван Іванович, наберіться терпіння! Поборете!

експерт
експерт

Оце так правосуддя… 8 років тяганини, а вирок ніби з повітря. Якщо доказів немає, то звідки взяли 10 років?

Мері
Мері
Ответить на  експерт

Ну звичайно, у нас же головне не справедливість, а статистика для гарного звіту! Ганьба!

Юля
Юля
Ответить на  експерт

НАБУ і САП давно стали інструментами розправи.

Толян
Толян
Ответить на  експерт

От якби такі терміни давали реальним злочинцям, а не тим, кого треба «призначити» винними…

Нюанс
Нюанс

Якщо він дійсно невинний, то апеляція все має розставити на свої місця. Але чи є віра в цю систему?

Юрист
Юрист

А як же принцип презумпції невинуватості? ВАКС знову ставить себе вище закону?

ПетрО
ПетрО
Ответить на  Юрист

Ось так працює наша антикорупційна система – аби був вирок, а там хоч трава не рости!

Язнаю
Язнаю

Якщо все так, як пишуть, то це просто чергова підстава. Але ж 40 тисяч доларів – це не дрібниця… Де правда?

Сергій
Сергій

Дивно, що корупціонери в нас зазвичай виходять сухими з води, а тут раптом дали 10 років… Чи не замовлення це?

Авжеж
Авжеж
Ответить на  Сергій

Як завжди, з дрібних риб роблять показові справи, а великі акули продовжують спокійно плавати. Звичайна практика

Андройд
Андройд

Добре, що у депутата є гроші на оскарження…успіхів

13
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x