Дякуємо, що читаєте нас українською💪

В Ізмаїлі почали облаштовувати Алею Слави: що планують зробити на об’єкті

Інна Дерменжі 1 коментар 6345 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Ізмаїлі півтора тижні тому розпочалися роботи з облаштування Алеї Слави на північній частині площі Перемоги. Спочатку була зроблена розмітка території, а наразі тривають земельні роботи. Про це під час сьогоднішнього брифінгу для місцевих ЗМІ повідомив заступник міського голови Сергій Аркадійович Лузанов, передає «Бессарабія INFORM».


Варто зазначити, що ще в 2023 році була створена робоча група, метою якої стала розробка типових ескізних проєктів пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дошок для збереження пам’яті про всіх жителів Ізмаїла, які загинули під час російсько-української війни. До складу робочої групи увійшли архітектори, історики, представники владних структур, громадських та волонтерських кіл.

На засіданнях робоча група проаналізувала символічний та фізичний простори міста з метою визначення місця можливого розташування цього об’єкту пам’яті. Було відпрацьовано майже десять локацій, розташованих в різних районах Ізмаїла, розглянуто пропозиції жителів міста, депутатів міської ради, спеціалістів-істориків та громадських об’єднань. Під час роботи враховувалися фізична доступність, історичний контекст і відповідність оточення,  готовність інфраструктури тощо. Окрім того, члени робочої групи регулярно спілкувалися з родинами загиблих захисників України.

До громадського обговорення залишилось три локації: Свято-Покровський сквер, Площа Перемоги, Парк Пам’яті та Покаяння, які й були запропоновані ізмаїльцям для голосування, що відбулося в липні-серпні 2024 року. За розташування Алеї Слави в північній частині Площі Перемоги віддало голоси більше 40% учасників опитування.

У вересні минулого року відбулася розширена зустріч робочої групи з членами родин загиблих воїнів, на якій було обговорено місце розташування та проєкти можливої візуалізації Алеї Слави. Представники родин обрали варіант, який було покладено в основу проєктно-кошторисної документації.

У жовтні 2024 року рішенням виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради було визначене місце для облаштування Алеї Слави, базову предпроєктну пропозицію, погоджену з родинами полеглих захисників України, та замовника реалізації цього проєкту – управління житлово-комунального господарства.

В грудні минулого року був заключений договір на проєктування об’єкту. По закінченню проєктних робіт пакет документів було передано на державну експертизу та отримано позитивний звіт 27 грудня. Експертний звіт розроблено ДП «НДІпроектреконструкція». Згідно звіту, кошторисна вартість об’єкту склала 13 млн 235 тис. 287 грн. Проте після проведення відкритих торгів з переможцем ПП «Роднік» було укладено договір на суму 12,4 млн грн. Роботи розпочаті відповідно до графіку.

Згідно з інформацією, яка опублікована на майданчику Prozorro, проєкт передбачає наступні види робіт:

  • перенесення інженерних мереж, у тому числі опор освітлення з-під місця забудови;
  • облаштування стенда «Героям слава» висотою 2,7 м;
  • облаштування залізобетонної конструкції для покладання квітів;
  • облаштування конструкцій МАФ для кріплення фото загиблих воїнів у кількості 72 одиниці;
  • облаштування МАФ  “Вогники” висотою 6 метрів у кількості 24 одиниці.

В Ізмаїлі почали облаштовувати Алею Слави: що планують зробити на об’єкті

Окрім цього планується провести благоустрій території: облаштування покриття пішохідних доріжок бетонною плиткою, заміна існуючого асфальтобетонного покриття ділянки та навколо неї на нове з плитки, облаштування попереджувальних тактильних смуг перед пішохідними переходами. Також потрібно буде попрацювати над освітленням території ґрунтовими світильниками та озелененням.

Крім того, будуть передбачені заходи для маломобільних груп населення. Роботи мають бути завершені до 15 грудня 2026 року.

«Сьомого квітня Південним офісом Держаудитслужби в Одеській області здійснено моніторинг закупівлі робіт по зазначеному об’єкту, за результатами якого 21 квітня порушень не виявлено. Наразі роботи по облаштуванню Алеї Слави в Ізмаїлі тривають.

Треба наголосити, що мова йде про Алею Слави, що облаштовується та буде капітальним об’єктом пам’яті. Це не тимчасові конструкції, а гідне вшанування пам’яті про кожного з наших захисників України, яке стане постійним нагадуванням жителям нашого міста про ту страшну ціну, що сплачує наша держава за незалежність та свободу», – наголосив Сергій Аркадійович.

В Ізмаїлі почали облаштовувати Алею Слави: що планують зробити на об’єкті

За словами заступника міського голови, в центрі композиції будуть невеличкий пам’ятний обеліск та індивідуальні стели, призначені для кожного з загиблих захисників. Оскільки війна ще триває, на майбутній Алеї Слави передбачена можливість встановлення додаткових індивідуальних стел. На території об’єкту також збережеться ялинка, яка наразі тут височить.

В Ізмаїлі почали облаштовувати Алею Слави: що планують зробити на об’єкті

Проте точної дати завершення реалізації проєкту Сергій Лузанов не назвав, бо це дуже комплексний об’єкт, що буде реалізовано «в найоптимальніші строки». Цей проєкт йшов дуже складно, на всіх етапах він був публічний. Ізмаїльська міська рада хоче довести його до логічного завершення так, щоб він дійсно був тим, для чого він одразу планувався.

«Першим завданням, яке було поставлене перед підрядною організацією, – це реалізація індивідуальних стел, кожна з яких присвячена окремому захисникові України. І ви їх побачите дуже скоро.

Далі повинні бути елементи певного архітектурного напрямку, що додаватимуть цим стелам композиційної цілісності.

Окрім того, там є певні роботи з інфраструктури, яка потім буде забезпечувати функціонування об’єкту в робочому стані. Там мають бути передбачені водогін для поливу зелених насаджень,  елементи благоустрою, що забезпечать безбар’єрний підхід», – зауважив заступник міського голови.

Сергій Аркадійович додав, що на Алеї Слави будуть стели, присвячені не тільки тим хлопцям, котрі поховані на Новому цвинтарі в Ізмаїлі. В місті є певна кількість захисників, які за тих чи інших обставин або не мають могил, або поховані на тимчасово окупованих територіях.

«Треба, щоб родини цих воїнів мали можливість прийти та покласти квіти до стели, яка присвячена їхній близькій людині», – підкреслив посадовець.

читайте нас в Telegram
guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ждана
Ждана

дуже-дуже сумно, що в нашій Україні почали з’являтися такі конструкції. Цього не повинно було бути…світла пам’ять загиблим

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x