Дякуємо, що читаєте нас українською💪

У Кабміні обговорили екологічні проблеми Ізмаїльського району

Інна Дерменжі 8 коментарів 11691 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 8 квітня, голова Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев відвідав Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм і Кабінет міністрів України для обговорення проблемних екологічних питань водних об’єктів Ізмаїльського району. Про це, із посиланням на Ізмаїльську РВА, повідомляє «Бессарабія INFORM».


Під час зустрічі було зазначено, що на сьогодні найактуальнішими питаннями, що потребують невідкладного вирішення, для Ізмаїльcького району є:

  • аварійний технічний стан захисної дамби шлюз Репіда-ІСРЗ на 97 км Дунаю, руйнування якої може призвести до затоплення свердловин, що забезпечують питною водою майже 100 тисяч населення міста Ізмаїл, а також села Броска та Матроска, та підтоплення приблизно 5 тис. га сільськогосподарських угідь Саф’янівської громади;
  • руйнування тіла захисної дамби шлюзу «Прорва»-«Пам’ятник» на 54-55 милі Дунаю, що загрожує її проривом, в разі чого зоною можливого підтоплення можуть стати землі сільськогосподарського призначення площею 25 тис. га, розташовані на території Ренійської громади, а також частково автодорога М15 «Рені-Одеса»;
  • зменшення водообміну між одними з найбільших водойм району — озерами Катлабух і Китай — та Кислицьким рукавом Дунаю, який потребує розчистки. Він забезпечує самопливне поповнення водосховищ Катлабуг, Китай, шість насосних станцій, а також Кілійський питний водозабір. Якщо не вживати жодних заходів, то станеться відмирання рукава Кислицького, як наслідок обміління та повне висихання озер Катлабуг, Саф’яни – Лунг, Китай, на берегах яких знаходиться більше 10 населених пунктів;
  • порушення водного потоку в рукаві Дунаєць річки Дунай, який працює як дренажний канал. Рукав обмілів, більша частина русла поросла очеретом, влітку вода має неприємний запах. В літній період велика ймовірність зростання інфекційних захворювань, через заболочення місцеве село Ліски Кілійської територіальної громади опинилося на межі екологічної катастрофи.

Також одним з основних обговорених питань була необхідність примусового поповнення у 2025 році озер Катлабух, Китай та Лощинівського водосховища. Площі, зайняті водними об’єктами на території Ізмаїльського району, становлять 58,7 тис. га (17,2 % від загальної площі), в тому числі водосховищами 52,7 тис. га з повним об’ємом 1419,6 млн м3, та є основним джерелом питної води і зрошення сільгоспугідь для значної кількості місцевого населення. Але зумовлені погодно-кліматичними умовами нерідкі періоди низьких рівнів води на Дунаї унеможливлює самопливне наповнення водосховищ та не дозволяє провести зрошувальний сезон 2025 року на прив’язаних до них зрошуваних землях без примусового наповнення водосховищ. Через низькі рівні води, подальше випаровування підвищується її мінералізація, засолення ґрунтів, зниження їх родючості і зростає загроза екологічної катастрофи.

Всі підняті питання та ініціативи зустріли розуміння та підтримку з боку Кабінету Міністрів України. Було підкреслено, що питання належного водопостачання та меліорації є одними з основних для сталого соціально-економічного розвитку Ізмаїльського району.

читайте нас в Telegram
guest

8 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Марічка
Марічка

Питання дамб — це вже не новина. Скільки ще треба чекати, щоб хтось реально почав діяти? Там же десятки тисяч людей без води можуть залишитись!

Віталя
Віталя

Це стратегічна інфраструктура, і дивує, що в умовах війни ці об’єкти досі не в пріоритеті. Добре, що Абашев порушив це питання в Кабміні.

Інна
Інна

озеро Китай висихає, риба гине — це вже видно неозброєним оком. А ми говоримо про якісь гранти, а не про порятунок цілого регіону…

Степан
Степан
Ответить на  Інна

У меня свое мнение по этотои проблеме нашего регионо………следует обратиться к Ахметова и он поможет.

Руслан
Руслан

обговорили,отримали підтримку від Кабміну. Але контроль за виконанням рішень має бути на місцях!

Сьома
Сьома

Сподіваюся, що цього разу буде результат, а не черговий протокол про наміри.

екологиня
екологиня

Проблема з Кислицьким рукавом — взагалі катастрофа. Його треба терміново розчищати, поки ще є шанс врятувати озера.

Язнаю
Язнаю

Все це наслідки десятиліть ігнорування. треба системний підхід, а не латання дір.

8
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x