Дякуємо, що читаєте нас українською💪

“Світ навиворіт” у серці Бессарабії: Дмитро Комаров показав традиції українських болгар

Юлія Єрська 7 коментарів 168912 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Відомий журналіст та мандрівник Дмитро Комаров продовжує знайомити українців з місцями сили нашої вільної та незламної країни. Нещодавно світ побачив новий сезон відомої телепередачі “Світ навиворіт”, у якому Дмитро розповів про острів-скелю у Чорному морі – Зміїний. Та вже минулої п’ятниці телеглядачам показали черговий випуск проєкту, присвячений мультинаціональному краю – Бессарабії. Разом із творчою командою журналіст завітав у село Криничне Болградського району та вивчав побут найбільшої національної меншини України – болгар та традиції збирання врожаю винограду. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.


Комаров зізнався, що очікував побачити невеликий виноградник, а натомість опинився серед величезної плантації — майже як на промисловому виробництві. Місцеві жителі зустріли команду національними піснями та навіть навчили ведучого кількох фраз болгарською мовою.

“Ми цікавимося українською культурою, проте ми зберігаємо свої болгарські традиції, пісні, побут”, – розповіли місцеві мешканці, підтверджуючи, що Україна є мирною та мультинаціональною державою.

Дмитра Комарова навчили збирати виноград та розказали традиції вирощування ягоди.

“Кажуть, що при вирощуванні винограду потрібно періодично приїжджати та з ним спілкуватися. Навіть літні люди говорили, що перед кущем потрібно ставати на коліно, щоб він дав гарний врожай”, – розповів староста села Степан Веліков.

Після збору ягід команда вирушила до осель криничанців, де осінь — це справжній виноробний сезон. Журналіст долучився до приготування традиційних бессарабських страв — хліба, який входить до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, та каварми. Не обійшлося й без келиха домашнього вина.

“Дай Боже миру та здоров’я”, — побажав господар, підкресливши, наскільки важливими є ці слова сьогодні.

Місцеві також розповіли про інший важливий для села продукт — арбаджик (цибуля-сіянка), задля зберігання якої зводять спеціальні довгі будівлі.

Комаров став учасником змагань із традиційного чавлення винограду ногами. Місцеві показали йому старовинний метод: ягоди кладуть у мішок, після чого їх топчуть босоніж, що дозволяє зберегти смак соку. За словами виноробів, такий спосіб дає кращу якість, хоч і потребує більше часу, ніж сучасні технології.

“Під національні пісні та з такою підтримкою робити це значно легше”, — зазначив ведучий.

Також селяни розповіли про тонкощі виробництва вина: після тисняви сік має бродити у діжці 10–12 днів при температурі 25°C, а вже через 35–40 днів вино готове до вживання.

Після завершення роботи розпочалося справжнє бессарабське застілля з традиційними наїдками: зельником, капусняком, хлібом та кавармою. Разом із Дмитром місцеві вшанували пам’ять українських воїнів, які віддали життя за свободу країни.

“Коли болгари переселялися, втікаючи від турецького ярма, вони в тканину завертали та несли звідти дрібку землі. Наша сила в тому, що ми живемо на своїй землі, тому наша сила в ній. Ми нікуди не тікаємо та живемо на своїй землі”, – зазначили бессарабські болгари.

На завершення Дмитро Комаров та знімальна команда отримали у подарунок старовинний вишитий рушник, а сам Дмитро спробував свої сили в традиційному болгарському танці — хоро.

читайте нас в Telegram
guest

7 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Мегера 22
Мегера 22

добре, що є люди як Дмитро Комаров, які показують, наскільки багатою та різноманітною є наша земля. Бессарабія – справжній скарб! Слава українській Бессарабії!!!

закордон
закордон

Дякуємо Комарову за те, що розповідає всій країні про унікальну культуру, традиції та гостинність Болградщини

Реаліст
Реаліст
Ответить на  закордон

але хотілося б побачити не лише традиції, а й проблеми регіону – дороги, медицину, освіту. Важливо говорити не тільки про красу, а й про виклики.

осьтак
осьтак

В Криничному не тільки гарно, а ще й смачно!

Арпаджик)
Арпаджик)

Я з Криничного, і сльози на очах, коли побачив свою рідну землю на екрані. Дякую, що показали нашу багатонаціональну душу

Nicul
Nicul
Ответить на  Арпаджик)

У нас ,,гарбаджика,,- дети лука(цыбули) называется…

Nicul
Nicul

Митка, ты знаешь сколько тута ,,Комаровых” живут – наверно фамилии взяли от назойливых комаров плавней придунавья.?

Последний раз редактировалось Nicul ем
7
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x