Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Починаючи з завтрашнього дня всі українські АЗС додаватимуть до бензину спирт: деталі

Олена Старушенко 7 коментарів 20655 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З 1 травня цього року в Україні набуває чинності закон, що зобов’язує використовувати рідке біопаливо в автомобільних бензинах. Тобто до всього бензину, який реалізується на АЗС, додаватимуть спирт.  Виняток – нова норма закону не стосується бензинів з октановим числом 98 і вище, а також пального, яке купують для власних потреб Держрезерв та Міністерство оборони, передає “Бессарабія INFORM”.


Біоетанол – це обезводнений етиловий спирт, який виробляється з рослинних матеріалів. В Україні завдяки наявності сировинної бази та спиртових заводів його найчастіше роблять із кукурудзи або цукрового буряку. Зазвичай його використовують як біопаливо або паливну добавку.

Отже, починаючи з завтрашнього дня, з 1 травня, всі без винятку автомобільні заправки в країні будуть зобов’язані продавати бензин з додаванням не менше 5% біоетанолу.

Причин кілька. Перша і ключова – екологічна. Біоетанол чистіший за нафтове пальне, при згорянні він виділяє менше шкідливих речовин. Це допомагає зменшити парниковий ефект та покращити якість повітря в містах.

Друга причина – зобов’язання України в рамках євроінтеграції. Як кандидат на членство в ЄС держава має впроваджувати європейські норми, тому влітку 2024 року парламент ухвалив відповідний закон.

Третя причина – зниження енергозалежності. Додаючи спирт до бензину, Україна зменшить імпорт нафтопродуктів.

Четверта причина – підтримка агросектору. Біоетанол виготовляється із зернових та цукрових культур, які вирощуються в країні.

При цьому зазначається, що реалізація двох останніх пунктів можлива лише після завершення активної фази війни.

Щодо світового ринку, то у більшості країн біоетанол змішують з бензином давно. Левова частка країн ЄС уже давно перейшла з бензинів Е5 на Е10. Уже кілька років бензин з додаванням 10% біоетанолу заливають у свої баки водії в Австрії, Бельгії, Болгарії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Ірландії, Угорщині, Латвії, Литві, Швеції, Нідерландах, а з 2023 року – у Польщі, Румунії та Словаччині. Лише кілька європейських країн можуть не використовувати бензини Е5 та Е10. Серед них Мальта, Люксембург і поки що Україна.

Але біоетанол не ідеальний – його головна проблема в тому, що він гігроскопічний, тобто абсорбує воду. Після цього бензинова суміш розшаровується і втрачає свої експлуатаційні властивості. Постачальник може купити якісний Е5, але якщо в нього в бензовозі, резервуарі на нафтобазі або на АЗС є мізерні залишки води, іржі або дрібного бруду – будуть проблеми.

Додамо, що така реформа також позначиться і на ціні – пальне на заправках подорожчає, але несуттєво. Бензин Е5 нестандартний для євросоюзівських виробників, бо більшість з них уже давно випускають Е10. Відповідно, щоб випускати Е5 для потреб України, виробникам доведеться облаштувати окремі виробничі потужності – резервуари та наливні естакади. Тому прогнозується, що пальне за літр стане дорожчим на 50-80 копійок, ніж сьогодні.

читайте нас в Telegram
guest

7 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Андрій
Андрій

Ну от і знайшли спосіб підняти настрій водіям — не в бар, а на заправку! 🍸🚗

Олена
Олена
Ответить на  Андрій

такими цінами на паливо, нехай ще й лимончик додають — для повного “коктейлю” 😂

Дмитро
Дмитро

Всі дороги ведуть не в Рим, а на винокурню. Наступний крок — бензин із післясмаком дубової бочки?

Кирилло
Кирилло

Якщо це справді допоможе зменшити залежність від імпортного пального — нехай буде. Головне, щоб авто не почали кашляти після кожної заправки.

автоледі
автоледі

Спирт у бензині — це добре для довкілля, але погано для старих двигунів. Більше ремонтів — більше витрат. Хто компенсує?

Євген
Євген

Як завжди: щось змінюють, але про механізм адаптації — ні слова. А що з фермерами, які зберігають пальне? А з приватними виробниками?

механик
механик

Питання не в спирті, а в контролі якості пального. А то як додадуть “що було в підвалі”, то й “бензин” стане словом умовним…

7
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x