Невідомі опротестували початок робіт на Алеї слави в Ізмаїлі

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сьогодні, 13 квітня, мешканці міста Ізмаїл помітили перед міськрадою та безпосередньо на клумбі, де декілька днів тому розпочалися попередні роботи з облаштування постійної Алеї Слави, дві таблички з написами, які опротестовують її будівництво та формат. Хто автор “інсталяції”, та чому це не зроблено публічно, поки що невідомо, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Зауважимо, підготовчі роботи з облаштування Алеї були розпочаті лише декілька днів тому.
Текст таблички навпроти міської будівлі лаконічний: “Пам’ятник загиблим воїнам має бути тут”.
Напис на другій трохи довший: “Під час війни – Алея слави та дрони, пам’ятник загиблим – після війни”. Авторство не вказано.
Нагадаємо, що у лютому Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області оголосило тендер на капітальний ремонт північної частини площі Перемоги з облаштуванням Алеї Слави на вшанування пам’яті мешканців міста Ізмаїл, які загинули під час російсько-української війни. Очікувана вартість робіт складає 12 537 514 гривень, а фінансуватися все буде коштом місцевого бюджету. Переможцем стало місцеве підприємство “Роднік”.
Місце створення такої Алеї були визначено шляхом попереднього обговорення та опитування городян у липні минулого року.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ
А чому протест анонімний? Якщо є думка — висловлюй її відкрито. Публічна пам’ять не твориться в тіні.
Можливо, люди бояться, що їх не почують або засудять. Але все одно — ставити таблички нишком не вихід. Дискусія має бути відкритою.
Формат Алеї Слави — тема, яка потребує справді широкого громадського обговорення. Можливо, це якраз сигнал, що такої розмови не вистачає?
Ач ому знову конфлікти виникають після початку робіт? Чи була публічна презентація проєкту, чи все вирішували кулуарно?
ідея вшанувати героїв правильна. Але форма подачі має бути об’єднуючою, а не розколювати громаду. Пора вчитись слухати одне одного.
Дуже не хочеться, щоб Алея Слави перетворилася на ще один “скандальний” об’єкт. Треба сідати за круглий стіл — влада, громада, родини полеглих.
Де буде встановлений і як буде виглядати пам’ятник загиблим захисникам мають вирішувати родичі загиблих та ветерани, а влада має тільки затвердити