На Одещині корейці побудують ТЕЦ на паливі, що виробляється з відходів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Днями заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук провів робочу зустріч з представниками Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, компанії Posco International (Республіка Корея), Одеської міської ради та Одеської ОВА щодо запуску проєкту будівництва теплоелектроцентралі (ТЕЦ) в Одесі на RDF-паливі (Refuse-derived fuel – паливо, що виробляється з відходів). Про це, із посиланням на Міністерство розвитку громад та територій України, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Участь у зустрічі взяли голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин, радник голови Агентства Євгеній Шаповалов, генеральний директор ТОВ “Поско Інтернешнл Україна” Кім Йонг Хюн, віце-президент Posco International Corporation Ан Сухьон, Одеський міський голова Геннадій Труханов та заступник очільника Одеської ОВА Андрій Фігель.
“Сьогоднішня зустріч є важливою подією, що має значний потенціал для формування сучасної моделі теплопостачання та енергетичної безпеки в одному з ключових міст нашої країни — Одесі. Проєкт будівництва ТЕЦ на RDF-паливі є прикладом сучасного, комплексного підходу до вирішення енергетичних та екологічних викликів. Висловлюю вдячність нашим корейським партнерам за зацікавленість у співпраці в рамках механізму EDCF. Українська та корейська сторони вже розпочали підготовку Концептуального документа проєкту (PCP), що відповідно до процедур має бути офіційно переданий урядом України”, — зазначив Костянтин Ковальчук.
Містом вже виділено земельну ділянку площею 4 гектари, визначено відповідальне комунальне підприємство, підведено всі необхідні інженерні мережі, зокрема газопровід, а також узгоджено схему теплопостачання з Міністерством розвитку громад та територій України. Потужність нової ТЕЦ становитиме 12 МВт електроенергії та 40 МВт теплової енергії.
Загальна вартість проєкту оцінюється в 106 мільйонів доларів США (приблизно 3,9 млрд грн за поточним курсом), а термін окупності — 6,5 років.
Також заступник Міністра звернув увагу на важливість розробки та погодження регіонального плану управління відходами Одеської області, зазначивши, що наразі план повинен передбачати створення таких об’єктів у регіоні.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
ну-ну