На Одещині чоловік з довічним ув’язненням разом з поплічниками продовжував порушувати закон

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Погрожуючи 23-річному в’язню фізичною розправою, зловмисники намагались отримати від нього п’ять тисяч доларів. Слідчі вже завершили досудове розслідування справи і скерували обвинувальний акт до суду. Правоохоронці встановили, що на чолі злочинного угруповання стояв «злодій в законі» – іноземець, матеріали відносно якого розслідуються в рамках окремого кримінального провадження у зв’язку з розшуком. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Головне управління ДСНС в Одеській області.
Керував угрупованням 40-річний ставленик «злодія», так званий «положенець» – іноземець, засуджений до довічного ув’язнення за вбивство та розбійний напад, відносно якого у двох судах Одеси знаходяться обвинувальні акти за вимагання.
До злочинної діяльності з вимагання грошей в утриманців слідчого ізолятора останній долучив нижчих за «статусом» трьох в’язнів віком від 32 до 37 років, за плечима яких крадіжки, грабежі, розбої, щодо одного з них у судах в Одесі і області знаходяться обвинувальні акти за вимагання і крадіжку.
Учасники угруповання брали на себе неформальні функції «злочинної влади» серед утриманців місць несвободи, «вибивали» з них гроші під різними надуманими підставами та наповнювали у такий спосіб злодійський «общак».
Так, погрозами заподіяння тяжких тілесних ушкоджень вони змушували 23-річного утриманця установи погасити неіснуючий борг розміром 5000 доларів. Правоохоронці задокументували факт отримання зловмисниками частини грошей.
Правоохоронці провели санкціоновані обшуки в місцях утримання й вилучили чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки. Речові докази протиправної діяльності фігурантів долучені до справи, на них накладений арешт.
Зібравши достатньо доказів, трьом членам спільноти, які продовжують перебувати у слідчому ізоляторі, слідчі висунули обвинувачення за низкою статей Кримінального кодексу України, залежно від ролей:
– ч. 5 ст. 255 ККУ – керівництво структурною частиною злочинної організації та участь у злочинній організації, вчинені особою, яка здійснює злочинний вплив та є особою, що перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу;
– ч. 2 ст. 255-1 ККУ – умисне поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинене в умовах слідчого ізолятора;
– ч. 4 ст. 189 ККУ – вимога передачі чужого майна, поєднана з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, зокрема вчинена повторно за попередньою змовою групою осіб, в період воєнного стану.
Максимальне покарання, передбачене санкціями цих статей, – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Обвинувальний акт скерований до суду.
Четвертий учасник за вироком суду щодо скоєної раніше крадіжки отримав покарання, рівноцінне строку перебування в ОСІ, опинився на волі і почав переховуватися від слідства. Слідчі заочно повідомили зловмиснику про підозру і оголосили його в розшук.

Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Досвід роботи у журналістиці – 5 років. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.
В интересное время живем однако
поліціантку з накаченими вустами тільки форма рятує та надає статусність, яка васе одно йде в розріз сприйняття