Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Ізмаїл відмовився від статусу “города русской славы” та “обігнав” Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Олена Старушенко 0 коментарів 18414 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Декілька днів тому в Україні відбувся активний всеукраїнському онлайн-заході “See You in Ukraine: Discover the Unseen”, який об’єднав представників університетів з усіх куточків України з метою популяризації маловідомих туристичних локацій нашої держави. Представники Ізмаїльського державного гуманітарного університету не лише взяли активну участь у заході, а посіли перше місце серед більш ніж півтора десятка найвідоміших вищих навчальних закладів України. Поспілкуватися з переможцями та дізнатися більше про дуже важливий проєкт вдалося “Бессарабії INFORM”.


Отже, на всеукраїнського онлайн-заходу “See You in Ukraine: Discover the Unseen” від Ізмаїлу виступила кафедра підприємницької та туристичної діяльності ДУ “Ізмаїльський державний гуманітарний університет”, а конкретніше –  студентка факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності Оксана В’ячеславівна Почтаренко. Допомагала їй науковий керівник — викладачка  кафедри управління підприємницькою та туристичною діяльністю Діна Вікторівна Євсєєва.

На самому заході виступили понад 50 учасників, які представляли понад 15 закладів освіти. На огляд журі було запропоновано 18 презентацій маловідомих, але надзвичайно цікавих локацій з більш ніж 20 регіонів України, представлених у форматі віртуальної мандрівки. Кожна локація була настільки цікавою, що журі вирішило створити декілька призових місць.

Студентка ІДГУ, коли настала її черга, представила туристичну перлину півдня України — Ізмаїльський військово-історичний музейний комплекс — з повагою до самого міста. Її виступ фактично перетворився на емоційну подорож у саме серце Ізмаїла. І у межах виступу Ізмаїльський музейний комплекс постав не як набір експозицій, а як живий простір пам’яті, мистецтва й сили духу. Від Парку мініатюр, що відтворює часи османського Ізмаїла, до виставки “Українська АртЗброя”, де уламки війни перетворюються на символи нескореності — кожен фрагмент комплексу відкривав новий вимір міста. А мурал “Незламний Ізмаїл”, створений після атаки дронів-камікадзе, став яскравим акордом у симфонії патріотизму й стійкості.

І в результаті Оксана Почтаренко здобула сертифікат І ступеня, посівши одне з перших місць серед учасників з усієї України!

“БІ” вдалося поспілкуватися зі студенткою та викладачем і дізнатися про деталі підготовки та самої участі у проєкті.

Як розповіла науковий керівник студентки-переможниці Діна Вікторівна Євсєєва, думка взяти участь у всеукраїнському конкурсі прийшла після того, як на пошту кафедри надійшов лист з запрошенням на онлайн-захід.

Зі студентами на парах ми якраз обговорювали туристичний потенціал нашого міста. Тож з’явилося бажання показати Ізмаїл якось по-новому, а не як місто російської слави та Суворова. Почали перебирати туристичні локації, але на жаль, таких, які могли б конкурувати хоча б з дендропарком “Софіївка” не виявили. Проте акцентували увагу на моменті, що організатори пропонують в ході проєкту відкрити нові та маловідомі локації“, – розповіла Діна Вікторівна.

Тож таким чином вибір пав на Ізмаїльський військово-історичний музейний комплекс. Інформацію учасники підбирали на власний досвід, спираючись на спостереження під час відвідування відділів музею. Окрім цього була особиста телефонна розмова з директором комплексу Валерієм Постернаком, яка додала потрібні факти для презентації.


Труднощі під час підготовки фактично й не виникали, бо усі підрозділи музейного комплексу ми зі студентами відвідали, і у нас вже були свої позитивні враження та емоції від музейного комплексу. Хоча, напевно, все ж зазначу, що багато часу пішло на систематизацію та написання тексту до слайдів, котрий відповідав би тому тексту, який озвучувалася при захисті. Все треба було зробити ідеально, цікаво, пізнавально та емоційно в нашому випадку, щоб розкрити туристичний потенціал музейного комплексу та зацікавити слухачів“, – поділилася деталями пані Діна.

Відповідаючи на запитання, чи розраховувала вона разом зі студенткою на перемогу, викладачка відповіла “ні”, особливо після того, як вони побачили саму програму заходу з її туристичними локаціями й роботи інших учасників. Проте дівчата продовжували працювати, щоб хоча б заявити про себе як туристичне та цікаве місце на мапі України. Тож не дивно, що на першому слайді їхньої презентації представлено туристичний логотип міста Ізмаїл.

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Також Діна Вікторівна зазначила, що вибір, хто саме буде представляти місто на березі Дунаю у всеукраїнському конкурсу, був цілком свідомий.


Оксана була обрана для участі у всеукраїнському туристичному проєкті “See You in Ukraine” завдяки своїй активній громадянській позиції, глибокому інтересу до теми внутрішнього туризму та високому рівню навчальних досягнень. Вона неодноразово проявляла ініціативу у позанавчальній діяльності, демонструючи аналітичне мислення, креативність та вміння якісно презентувати матеріал. Її участь у проєкті стала логічним продовженням освітньої та наукової роботи в межах підготовки фахівців у сфері туризму. До речі, під час підготовки до участі у проєкті вона самостійно провела глибоке дослідження туристичної привабливості Ізмаїльського військово-історичного музейного комплексу, звернувши увагу не лише на історичну цінність, а й на потенціал розвитку локації як туристичного об’єкта. Результат цієї роботи врешті решт побачила уся країна“, – з посмішкою зазначила Діна Євсєєва.

Під кінець спілкування викладачка зазначила, що тепла атмосфера заходу, щира зацікавленість журі та учасників, а також професійна подача матеріалу створили ефект справжнього культурного занурення. Тож така презентація не залишила байдужих — вона викликала захоплення, гордість і бажання вже сьогодні побачити Ізмаїл на власні очі.

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Також “БІ” поспілкувалася і з самою студенткою-переможницею, Оксаною Почтаренко. Дівчина у процесі розмови відзначила, це був її перший досвід у всеукраїнському конкурсі, який пов’язаний саме із розвитком туристичної діяльності.

Мені загалом цікаво брати участь у різноманітних заходах — як за фахом, так і поза ним. Це можливість для емоційного та культурного збагачення та розширення світогляду. До того ж участь у конкурсі передбачала зарахування одного ECTS-кредиту (30 годин), що є корисним у формуванні мого студентського рейтингу, адже я навчаюся на бюджетній формі“, – поділилася студентка.

У розмові Оксана звернула увагу на той факт, що Ізмаїл насправді має багате історичне минуле, яке часто залишається поза увагою навіть у межах регіону.

Ізмаїльський військово-історичного музейного комплекс — це унікальний простір, що об’єднує різні етапи розвитку міста та розкриває його культурну багатогранність. Про сам конкурс я дізналася ще 4 квітня, і вже за кілька днів розпочала роботу над проєктом. Ми з моїм науковим керівником активно працювали: збирали інформацію, оновлювали слайди, доповнювали презентацію новими матеріалами. Хоча у процесі підготовки основна складність полягала в доборі інформації та її адаптації до формату конкурсу. Ми хотіли продемонструвати, що ця локація має туристичний потенціал саме завдяки своїй історичній складовій. Нам було важливо подати матеріал лаконічно, але водночас глибоко й цікаво. Разом з Діною Вікторівною ми постійно допрацьовували презентацію, щоб знайти найкращий варіант подачі“, – розповідала далі студентка ІДГУ.

День, коли оголошували у прямому ефірі результаті конкурсу, насправді став дуже важливим для обох учасниць з Ізмаїлу.

Перемога – це дійсно було дуже несподівано. Чесно кажучи, я її не очікувала, адже на конкурсі було представлено багато цікавих та перспективних локацій з усієї України. Але саме тому приємність від перемоги була ще більшою. В якості нагороди ми отримали сертифікат номіналом у 3000 гривень, який можна витратити на туристичні потреби“, – з радістю говорить дівчина.

Насамкінець розмови Оксана Почтаренко висловила цікаву думку: такі конкурси дуже важливі, оскільки вони дають можливість молоді ділитися досвідом, відкривати нові туристичні локації України, налагоджувати комунікацію між регіонами. Особливо зараз, коли країна проходить через складні випробування, важливо показувати її красу, силу та перспективи.

Чи буду я надалі брати участь у подібних проєктах? Так, безумовно. Цей досвід мотивує й надихає розвиватися далі, шукати нові ідеї та ділитися ними з іншими. А ще хочу зазначити, що під час збору та підготовки інформації я відкрила для себе наш музейний комплекс у новому світлі та глибше усвідомила його цінність і туристичний потенціал. Крім того, дізналася про багато інших цікавих місць в Україні, ознайомилася з актуальними туристичними проєктами та водночас із проблемами, які в деяких випадках заважають реалізації цього потенціалу. Тож наголошу ще раз – такі проєкти дійсно важливі, адже дозволяють побачити нам нашу країну з нової, досі незнайомої сторони“, – зазначила переможниця конкурсу.

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Додамо, що усі локації, які були представлені на конкурсі, вже нанесені на інтерактивну мапу, яка продовжить наповнюватися новою інформацією.

Відео презентації

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

Ізмаїл відмовився від статусу "города русской славы" та "обігнав" Уманський дендропарк на туристичному конкурсі

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x