У громаді Білгород-Дністровського району впроваджується новий ЕСКО-проєкт
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сергіївська громада Білгород-Дністровського району має намір реалізувати проєкт зі встановлення сонячної елекростанції потужністю 55 кВт на водонасосній станції, тому розпочала підготовку тендерної документації для відбору інвестора. Про це, посилаючись на Агенцію регіонального розвитку Одеської області, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Це дозволить:
- замістити 11-15% традиційної електроенергії на відновлювану;
- підвищити енергетичну безпеку об’єкта;
- загальна ціна ЕСКО-договору – приблизно 5,4 млн грн;
- інвестор окупить вкладення за 7 років та передасть СЕС у користування громади;
- строк експлуатації станції – 25 років;
- після завершення дії договору громада зможе економити приблизно 600 тис. грн на рік.
Підготовка тендерної документації та супровід громади до укладання договору з інвестором здійснюватиметься в рамках проєкту ПРООН: «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» та надаватиметься на безоплатній грантовій основі.
Довідково. ЕСКО – це енергосервісна компанія, яка виконує роботи із впровадження енергоефективних заходів (наприклад, утеплення фасадів, заміна вікон та дверей на енергоефективні, модернізація системи опалення, встановлення ІТП тощо). Завдяки цим заходам замовник починає економити ресурси та, відповідно, гроші, частину яких отримує ЕСКО як плату за свої послуги та повертає вкладені інвестиції. Також завдяки нещодавнім змінам у законодавстві стала можливою реалізація так званого принципу «first out», коли всі заощаджені кошти йдуть на оплату послуг ЕСКО. В такому разі термін енергосервісного договору скорочується. Важливо, що бюджетні зобов’язання щодо повернення коштів ЕСКО наступають лише після того, як встановлено факт досягнення економії, передбаченої енергосервісним договором. Тобто, якщо в результаті енергоефективних заходів не вдалось досягнути економії, то енергосервісна компанія не отримує плати. Таким чином, енергосервісна компанія повністю бере на себе фінансові ризики і відповідальність за реалізацію проєкту з підвищення енергоефективності.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
полный бред через семь лет КПД упадет в два раза и возникнет вопрос о целесообразности эксплуатации ))) но заметьте это будет через семь лет.