Рибалкам Одещини невдовзі заборонять вилов щуки: причина
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
З 15 лютого до 31 березня у водоймах України триватиме заборона на вилов щуки у період її нересту. Охоронні заходи пов’язані з початком нересту цього виду. Щука йде на нерест раніше інших риб, оскільки вона не така вимоглива до прогріву води, а іноді нереститься навіть під кригою. Прісноводна хижачка дуже важлива для балансу іхтіофауни, вона є свого роду регулятором: знищує малоцінну дрібницю, хворих та ослаблених риб, що сприяє кращому зростанню цінних видів та оздоровленню їх популяцій, розповідає “Бессарабія INFORM”.
За повідомленням Держрибагентства, за науковими даними, нерестова активність у 90 % плідників щуки розпочинається за температури 3-5 С, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів.
Протікає нерест бурхливо, на невеликих глибинах у прибережній зоні озер і заплавах річок. Зазвичай, спочатку нерестяться найменші особини, а останніми – найбільші. На мілководді вода швидше прогрівається тому саме там і починається процес. Місце майбутньої кладки зубаста намагається вибирати поруч із твердим дном, покритим природним сміттям – опалим листям, пожухлою рослинністю, гілочками дерев і чагарників. Також це можуть бути чагарники, осоки та інші водні рослини.
Одна самиця щуки залежно від розміру може відкладати від 17,5 до 215 тисяч ікринок. Ікринки великі, близько 3 мм в діаметрі, можуть приклеюватись до рослинності. Через 2-3 дні клейкість зникає, більшість ікринок скочується і подальший їхній розвиток відбувається на дні.
Додамо, що сам нерест щуки триває близько десяти днів, потім, ще приблизно тиждень, вона «хворіє» і приходить до тями після виснажливого процесу виробництва потомства. Відразу після цього зубаста починає активно харчуватися, відновлюючи витрачені сили та від’їдаючись.
Наголосимо, що вилов щуки під час нерестової заборони тягне за собою серйозну відповідальність. За кожну незаконно здобуту щуку стягується шкода у розмірі – 3468 грн. Також порушнику може бути призначено адміністративний штраф у розмірі до 3400 грн. Повторне заподіяння шкоди та грубе порушення правил риболовлі тягне за собою кримінальну відповідальність.
Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Досвід роботи у журналістиці – 5 років. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.
Когда это их останавливало?
Особенно в период нереста…идет охота на икру