На узбережжя нацпарку “Тузлівські лимани” викинуло забруднених мазутом медуз
![](https://bessarabiainform.com/wp-content/uploads/2025/02/photo_2025-01-30_12-03-29-5.jpg)
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
На узбережжя нацпарку «Тузлівські лимани» викинуло забруднених мазутом медуз виду Аурелія вухата. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на еколога Івана Русєва.
За словами співробітника нацпарку, обстежуючи днями територію заповідника, екологи виявили 2 км узбережжя, на якому було викинуто багато медуз виду Аурелія вухата. Тільки на піску, на межі з водою, фахівці нараховували 2-3 медузи на 1 м пересипу.
“А загалом тільки на піску біля води було майже 5000 дрібних медуз розмірами від 2 до 10 см (у середньому 5 см). У воді на мілководному шельфі було їх більше, але порахувати їх було неможливо. Це перше таке наше спостереження на узбережжі моря взимку”, – повідомив пан Русєв.
Відомо, що медузи відповідають параметрам для надійних видів біоіндикаторів з метою виявлення впливу забруднень, таких як нейротоксичні сполуки, важкі метали, забруднення пластиком та інш.
“Aurelia aurita, також відома як желеподібна істота, яка має слиз, у якому містяться бактерії, що споживають вуглеводні, зокрема споживають і сиру нафту. Крім того, слиз медуз може агрегувати краплі різних нафтопродуктів з товщі води. Є гіпотеза про те, що більша кількість живих медуз призводить до швидшого та більш повного споживання нафтопродуктів через поживні речовини, що містять азот і фосфор у їх слизу, що підтримує ріст специфічних бактерій”, – підкреслив науковець.
Як наголошує еколог, медузи – хижаки, що харчуються переважно дрібними планктонними тваринами. Їжу вони захоплюють ротом, через який безперервно видаляються рештки їжі. Імовірно з планктоном медузи вживали і нанофракції нафтопродуктів.
Нагадаємо, 15 грудня 2024 року в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
Наслідки таких екологічних катастроф не мають меж. Тисячі тонн мазуту, який вилився у море, спричиняють велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття. Також він додав, що на фоні катастрофи від підриву греблі Каховської ГЕС, ця екокатастрофа стане черговим негативним і суттєвим вагомим додатком до поступової загибелі життя у Чорному морі.
Пізніше стало відомо, що працівники Національного природного парку “Тузлівські лимани” обстежували узбережжя Чорного моря для виявлення забруднених ділянок мазутом. Після обстеження майже 40 км піщаного пересипу фахівці зібрали близько чотирьох кілограмів маслянистих залишків нафти.
3 лютого екоінспектори перевірили інформацію про забруднення узбережжя Чорного моря в районі села Лебедівка Білгород-Дністровського району.
![](https://bessarabiainform.com/wp-content/uploads/2023/05/rvg09600-2.jpg)
Освіта – Південноукраїнський державний педагогічний університет, факультет іноземних мов. Досвід у журналістиці 6 років, у команді БІ – з 2018 року. Власний кореспондент “Бессарабії INFORM” у Білгород-Дністровському районі
Ну так варите этих медуз:)), может и бензин получите, да и похаваете заодно , рогулины:)))))
совсем шиZа? 😉
захлебнись-ка