Дякуємо, що читаєте нас українською💪

На Одещині стартує заборона на вилов річкової камбали

Інна Дерменжі 0 коментарів 6885 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Відзавтра у розпочинається заборона на вилов річкової камбали – глоси (Platichthys flesus) у період її масового нересту. Заборона триватиме до 30 квітня в Чорному морі та причорноморських лиманах – Тилігульському, Шаболатському (Будацькому), Сухому, Березанському, Дніпровському, Бузькому, а також Тузловській групі лиманів. Про це, із посиланням на Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, повідомляє  «Бессарабія INFORM».


Тривалі терміни заборони пов’язані з біологічними особливостями розмноження глоси. Зокрема, цей вид має порційний тип ікрометання, тому нерест розтягнутий у часі. У північному Причорномор’ї та північно-західній частині Чорного моря нерест відбувається з лютого по квітень.

За вилов річкової камбали під час заборони передбачено покарання – від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленої глоси становить 1 700 грн.

Довідково. Глоса нереститься на третьому році життя на глибині 25-40 метрів. Плодючість самиць – до 1 млн ікринок. Випущена ікра перед метаморфозом опускається на дно водойми.

Мальки, які вилупилися з ікринок, протягом кількох місяців залишаються біля поверхні, де харчуються дрібними планктонними організмами. Молоді екземпляри глоси мешкають у прибережній зоні, біля самого дна й майстерно зариваються у пісок, залишаючи на поверхні лише очі. Досягнувши певного розміру, риба мігрує на більші глибини.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x