Вища рада правосуддя внесла подання на звільнення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя внесла подання на звільнення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Заверюхи Валентина Олексійовича, якого підозрюють в отриманні хабарів в особливо великих розмірах, пособництві у вчиненні кримінального правопорушення та в переправленні осіб через держкордон. Про це йдеться на офіційному сайті ВРП, передає “Бессарабія INFORM”.
13 січня 2025 року відбулося засідання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, під час якого було прийнято рішення притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Заверюху Валентина Олексійовича та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.
Крім того, як зазначили у ВРП, враховуючи рішення, ухвалене Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя, 13 січня 2025 року Валентина Олексійовича відсторонено від здійснення правосуддя.
“У разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення. Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати”, – наголосили у ВРП.
Нагадаємо, суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Валентин Заверюха попросив закрити щодо себе дисциплінарну справу у Вищій раді правосуддя через те, що він мобілізувався до ЗСУ. Проте ВРП відмовила йому у клопотанні, адже судді не підлягають примусовому призову.
Заверюха пішов служити якраз тоді, коли проти нього відкрили кримінальну справу за хабарництво. Йдеться про справу щодо масштабної схеми ухилення від мобілізації.
Скаргу почали розглядати після звернення Національного антикорупційного бюро. НАБУ наразі розслідує кримінальну справу, підозрюючи Валентина Заверюху в отриманні хабарів в особливо великих розмірах, пособництві у вчиненні кримінального правопорушення та в переправленні осіб через держкордон.
За версією слідства, суддя разом з секретарем та консультантом Білгород-Дністровського міськрайонного суду, а також з адвокатом та його помічником та іншими суддями змовились й за хабарі сприяли ухиленню військовозобов’язаним від мобілізації. Правоохоронці вважають, що вони втручались в автоматизовану систему діловодства суду й ухвалювали фіктивні рішення у справах, де предметами розгляду було визначення місця проживання неповнолітньої дитини разом з військовозобов’язаним батьком чи відібрання неповнолітньої дитини у матері для проживання з батьком.
Вища рада правосуддя відмовила судді у задоволенні клопотання. За версією ВРП, у Валентина Заверюхи була можливість ознайомитись зі скаргою та доводами й надати свої пояснення, чого він не зробив. Крім того, судді не підлягають призову на військову службу, отож мобілізація судді є суто добровільним процесом. Тому Вища рада правосуддя має сумніви щодо мотивації мобілізації судді, адже він вступив до ЗСУ відразу після відкриття кримінального провадження.
Нагадаємо, що в Білгород-Дністровському міськрайонному суді викрили масштабну корупційну схему з уникнення мобілізації. Зокрема, у січні 2024 року повідомили про підозру в одержанні хабаря за ухвалення рішення, що допомогло б уникнути мобілізації, Олександру Боярському. Масштабна корупційна схема діяла у суді з квітня 2022 року. Встановлено, що за 3,5 тис. американських доларів у суді приймалися рішення, які дозволяли чоловікам призовного віку уникнути мобілізації та виїхати за кордон. До оборудки причетні співробітники суду та посередники. За цей період фігуранти встигли «оформити» понад 1000 рішень на користь військовозобов’язаних.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ