Національний парк “Тузловські лимани” прийняв крилатих “біженців” з окупованої Херсонщини
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Станом на кінець січня у Національному природному парку «Тузловські лимани» екологи зафіксували збільшення кількості диких гусей. Наразі на зимівлі у Нацпарку вже майже 40 тисяч птахів. І за твердженням доктора біологічних наук та начальника науково-дослідного відділу НПП «Тузловські лимани» Івана Русєва, частина пернатих ймовірно прилетіла з тимчасово окупованих лівобережжя Херсонщини та Криму, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Як повідомив учений, науковці Нацпарку додатково виявили й нарахували за останні декілька днів ще кілька десятків тисяч білолобих гусей та кілька тисяч червоноволих казарок, які ночують на різних лиманах. Харчуються птахи при цьому на полях ріпаку та озимих.
“Гуси дуже чутливі птахи до різних шумів, особливо до пострілів під час полювання. Але зараз полювання в Україні вже 3-й рік заборонено, окрім надуманих скажених полювань на лисиць та шакалів в окремих областях для розваги мисливців і браконьєрів. А якщо пролітають шахеди або інші БПЛА, у тому числі й БПЛА ЗСУ для спостереження за узбережжям, то гуси дуже чутливо реагують на це і змінюють місця дислокації на певний час“, – зазначив Іван Русєв.
Історично ці птахи у великій кількості зимують у Херсонській області та Криму. Однак через війну вони покинули тимчасово окуповані території, також наразі в тих краях ворожі полювання не обмежені, тому птахи лякаються і шукають більш безпечні місця зимівлі, обравши для себе таким чином Одещину.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл