Дива не сталося: мазут, який потрапив у море з російського судна, все ж таки дістався Одещини
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Після нещодавніх штормів на піщаний пересип в рекреаційній зоні «Катранка» біля Дунайського біосферного заповідника і Національного природного парку «Тузлівські лимани» штормом винесло мазут, про який застерігали українські екологи неодноразово. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на співробітника Нацпарку “Тузлівські лимани”, еколога Івана Русєва.
Як вже неодноразово зазначав Русєв, наслідки таких екологічних катастроф не мають меж. Тисячі тонн мазуту, який вилився у море, спричиняють велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття. Також він додав, що на фоні катастрофи від підриву греблі Каховської ГЕС, ця екокатастрофа стане черговим негативним і суттєвим вагомим додатком до поступової загибелі життя у Чорному морі.
Нагадаємо, що раніше провідний науковий співробітник Владислав Балінський зазначав, що терміни, коли забруднення може дістатися Одещини, визначаються температурою води та напрямком вітру.
Також нещодавно до узбережжя Одещини прилетіла обмазана мазутом велика птаха. Згодом еколог доповнив допис, повідомивши, що птаха померла, – її залишки офіційно направили на дослідження до Українського Центру екології моря, щоб виявити зв’язки з мазутом у Чорному морі після аварії.
“Але керівник установи відмовився проводити дослідження, «побоюючись пташиного грипу чи щось іншого»“, – зауважив він.
Зараз команда нацпарку проводить обстеження різних ділянок пересипу. Адміністрація нацпарку обіцяє і надалі інформувати жителів регіону про масштаби забруднення.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл