Українське Дунайське Пароплавство виставило на аукціон свій флот: причини
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Єдиним лотом вже виставлено цілих шість суден підприємства. Вони виставляються вперше. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на очільника ПрАТ “УДП” Дмитра Москаленко.
Як зазначив керівник УДП, це є хоч і болючим, але єдиним правильним рішенням. Ключовий сегмент УДП – вантажні річкові перевезення.
“Маємо позбутись збиткових непрофільних активів та направити ресурси на модернізацію річкового флоту. Саме в сегменті вантажних річкових перевезень у пароплавства є перспективи розвитку“, – підкреслив Москаленко.
Судновласників більш цікавлять відремонтовані «Вилково» та «Измаил», з документами, готові до роботи. Проте важливо, щоб покупця знайшли також «Татарбунари», «Виана ду Каштело», «Килия» та «Рени», які вже багато років перебувають у відстої.
“Торік ми почали відновлення морського флоту УДП. Під час блокування портів Одеси уряд поставив завдання забезпечити вивезення агропродукції з Дунайських портів. За минулорічних фрахтових ставок відновлення флоту було вигідною інвестицією з коротким терміном окупності. Але після зняття блокади з портів Одеси фрахтові ставки впали у декілька разів. Дунайські порти спорожніли. І подальша тенденція є невтішною“, – зазначив Дмитро Москаленко.
Відомо, що деякі приватні компанії працюють і за низьких ставок. Приватники оптимізують податки, оперують сотнями одиниць флоту різного тоннажу, працюють в різних сегментах, на різних ринках із гарантованим зворотнім завантаженням суден. В той же час УДП є державною компанією, яка сумлінно сплачує всі податки. В таких нерівних умовах, маючи робочий флот у два невеликих морських судна (інші чотири в неробочому стані), конкурувати майже не можливо.
“Ми проаналізували і опрацювали всі можливі варіанти. Розглядали пропозиції по передачі суден у тайм-чартер. Проте дохід від чартеру не перекриватиме майбутні витрати на обслуговування та ремонт суден. Це завідомо збитковий для держави проєкт. Вічно тримати судна у відстої також не варіант. Утримання флоту – значні щомісячні витрати. Нашим суднам більше 30 років, тому через деякий час доведеться знову витрачатись на продовження терміну дії документів. Рішення реалізувати флот підтримано акціонером. Відкритий конкурс, чесна приватизація – це рішення, прийняте в інтересах держави та підприємства“, – заявив очільник УДП.
Додамо, що початок аукціону назначено на 13 грудня, а самі заявки подавати можна з учорашнього дня, 5 грудня, і до 12 грудня 20:00 включно.
Мінімальний крок аукціону – 4 406 801,32 грн. Початкова ціна сягає 440 680 132,00 грн без ПДВ.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл