Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Україна відмовляється від гарантій, що є замінниками членства в НАТО — заява МЗС України

Олександра Каверіна 0 коментарів 9504 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Міністерство закордонних справ України у день початку міністерської зустрічі НАТО оприлюднило офіційну позицію щодо можливих гарантій безпеки, які можуть розглядатися як інструмент стримування від агресії російської федерації. У заяві МЗС України підкреслюється, що вона зроблена “з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму”. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на МЗС України.


Текст оприлюднено на сайті МЗС з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму (5 грудня 1994 року). У відомстві нагадали, що цей документ мав забезпечити державі гарантії безпеки, суверенітету й територіальної цілісності в обмін на відмову від третього у світі за потенціалом ядерного арсеналу.

Меморандум мав стати значним етапом у зміцненні глобального ядерного роззброєння та слугувати прикладом для інших держав у відмові від ядерної зброї. Однак у 2014 році РФ, яка була одним із гарантів безпеки України за Будапештським меморандумом, брутально знехтувала цим документом і загалом міжнародним правом та розпочала свою агресію проти України, що у 2022 році переросла у повномасштабне вторгнення“, – підкреслили в МЗС.

Будапештський меморандум відомство називає “пам’ятником недалекоглядності в ухваленні стратегічних безпекових рішень”. Там наголосили на тому, що розбудова європейської архітектури безпеки за рахунок інтересів України, а не з їхнім урахуванням, приречена на провал.

Міністерство також звернулось до “США та Великої Британії, які підписали Будапештський меморандум, до Франції та Китаю, які до нього приєдналися, до всіх держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї”, із закликом політично підтримати запрошення України до НАТО вже зараз, що стане “дієвою протидією російському шантажу”.

Україна відмовляється від гарантій, що є замінниками членства в НАТО — заява МЗС України
Підписання Будапештського меморандуму, 1994 рік

 

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x