Дякуємо, що читаєте нас українською💪

У відділі освіти Кілійської громади назвали головні досягнення року

Вікторія Зацаринна 0 коментарів 5427 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Наприкінці року “Бессарабія INFORM” звернулася до начальника відділу освіти Кілійської громади Сергія Мергута, аби поцікавитися найголовнішими досягненнями року попри важку ситуацію у країні. За словами керівника, приводи для гордості в освітній родині є, хоча й проблем, пов’язаних зі складною ситуацією в країні, теж достатньо.


Насамперед голова педагогічного колективу громади зазначив, що досягненням є вже те, що в умовах повної відсутності бомбосховищ, яке обумовлено особливостями місцевості, у сфері освіти немає критичної ситуації. Працюють на очній чи змішаній формі майже усі заклади, для яких надзусиллями керівництва громади та колективів були створені умови в укриттях.

Наразі найбільшою проблемою у безпековій ситуації є тимчасове припинення роботи однієї з найбільших шкіл громади – Кілійської четвертої, де заходи, які було вжито для безпеки дітей, не затвердила спеціальна комісія. Наразі там виконуються роботи з поглиблення та укріплення підвалу, аби його було можливо використовувати як укриття. Роботи триватимуть ще близько двох місяців.

Разом з цим наближається до кінця виготовлення документації на будівництво біля закладу повноцінного бомбосховища. Далі її подаватимуть на Одеську обласну адміністрацію, обласний Департамент освіти та Міністерство освіти, аби цей об’єкт було включено у загальнодержавний проєкт, який передбачає фінансування з міжнародних фондів. Проте у цьому закладі налагоджено навчальний процес. Одна частина дітей переведена на дистанційку, а інша навчається у другу зміну у Кілійській школі №3.

Що стосовно Третьої школи, пан Сергій зазначив, що буде клопотати про виготовлення аналогічної документації для будівництва повноцінного укриття й на її території.

“Не дуже  зручно для 3 школи йти до укриття, яке знаходиться на великій відстані (понад 400 метрів). У наступному році буду клопотати, аби й тут побудувати бомбосховище, адже наразі це Кілійський ліцей, який проглядається як академічний (на 2027 рік згідно з реформою). Це буде профільна школа”, – зауважив він.

Решта дітей, за словами Сергія Івановича, забезпечена укриттями – чи то власними, чи то орендованими.

“Це дозволяє працювати очно, а я не змінюю думку, що цей найкращий варіант і для дітей, і для вчителів. Проте дуже оперативно приймаємо рішення в разі загострення безпекової ситуації або, наприклад, різкого зниження температури. Якщо що, завжди готові перейти на дистанційний формат”, – додав керівник.

Звісно, на високому рівні оцінені досягнення учнів, адже саме це є результатом роботи освітян. Цьогоріч серед майже трьох сотень талановитих учнів й молодих дослідників Стипендію Президента України отримала юна жителька Кілійської громади Карина Муту, яка є ученицею Дмитрівської школи. Разом з цим заклади освіти можуть пишатися десятками учнів, які зайняли призові місця на різноманітних регіональних, обласних та всеукраїнських конкурсах.

У відділі освіти Кілійської громади назвали головні досягнення року

Також чималим досягненням Сергій Мергут вважає створення та затвердження Стратегії розвітку освіти Кілійської громади, яка дозволить брати участь у великій кількості всеукраїнських та міжнародних проєктів для отримання коштів на покращення умов отримання освіти. Детально про документ “БІ” розповідала раніше.

Окрім цього, завдяки співпраці з UNICEF у двох закладах освіти (Кілійська школа №1 та Кілійська школа №3) будуються освітні центри на кшталт освітніх хабів з повним забезпеченням ремонтних робіт, меблів, комп’ютерної техніки і відповідної координації від працівників. Це дасть можливість проводити на їхній базі цікаві уроки, організовувати зустрічі тощо з залученням сучасних технологій.

У відділі освіти Кілійської громади назвали головні досягнення року

Доброю новиною для освіти Кілійської громади стало те, що держава знову взяла на себе зобов’язання готувати теплими обідами учнів 1-4 класів. Завдяки цьому вдалося підвищити вартість і відповідно якість харчування, при цьому розвантаживши місцевий бюджет.

Також, за словами Сергія Мергута, наразі три заклади освіти, Друга, Третя та Перша школи, чекають допомогу від благодійників через Міністерство освіти по 290 тисяч гривень на підготовку до зими або на потреби під час зимового періоду. Частину цих коштів можна використати на харчоблок, але загалом їх витратять на тепло й подолання незручностей блекауту.

Понад 1,5 мільйона гривень витратять цьогоріч на мультимедійне обладнання для кабінетів зокрема хімії згідно з вимогами Нової української школи.

Виокремлено школу, на базі якої працюватиме осередок викладання Захисту України. Це Кілійська третя школа, куди для занять з воєнної підготовки підвозитимуться учні. На реалізацію проєкту отримано 1 млн 470 тисяч гривень.

Разом з цим Кілійська школа №1 завершує роботу щодо облаштування класу безпеки за кошти міського бюджету. Близько 300 тисяч гривень буде витрачено на ремонт та обладнання. Завершення робіт планується до кінця грудня – середини січня.

Отримала Кілійська громада цьогоріч і ще один шкільний автобус, який закріплено за Школою №4.

Реалізовувались упродовж року й малі проєкти завдяки постійній участі у різноманітних проєктах й співпраці з міжнародними фондами.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x