У Рені визначили переможців першого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Рені підбито підсумки першого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2024/2025 навчальному році. Конкурс проходив в режимі онлайн з використанням дистанційних технологій. Журі уважно вивчило 44 науково-дослідницькі роботи з восьми наукових відділень. Із одинадцяти закладів загальної середньої освіти в Ренійській громаді учні дев’ятьох закладів представили та захистили свої роботи. Школярі, які посіли перші місця, візьмуть участь у другому (обласному) етапі Конкурсу, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Наводимо рейтинг шкіл Ренійської громади за результатами першого етапу:
- ОПОРНИЙ ЗАКЛАД РЕНІЙСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1 РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 12 призових місць (сім перших місць, три других місця і два третіх).
- ДОЛИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 8 призових місць (три перших місця, чотири – других, одне третє місце).
- КОТЛОВИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 4 призових місця (одне – перше, одне друге місце, два третіх місця).
- ОРЛІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 4 призових місця (одне перше місце, одне – друге, два третіх місця).
- РЕНІЙСЬКА ГІМНАЗІЯ №2 РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 4 призових місця (чотири третіх місця).
- РЕНІЙСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2 РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 3 призових місця (три перших місця).
- ПЛАВНІНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 3 призових місця (два – других, одне третє місце).
- ЛИМАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 2 призових місця (одне – перше, одне друге місце).
- РЕНІЙСЬКА ГІМНАЗІЯ №1 РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – 1 призове місце (перше).
Директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ренійської міської ради Ірина Чобану зазначила:
На мою думку, в цьому році більше цікавих дослідницьких робіт, аніж у минулому. Учні більш відповідально ставляться і до вибору теми, і до виконання дослідницької частини роботи.
Участь у Конкурсі Малої академії наук України для учнів Ренійської громади давно вже стала можливістю проявити свої дослідницькі здібності. Мала академія наук України (МАН) — це освітня установа, яка сприяє науковому розвитку школярів і молоді. Її мета — залучити учнів до науково-дослідницької діяльності, розвивати їхній творчий потенціал, критичне мислення та інтерес до науки. МАН організовує конкурси-захисти наукових робіт, наукові конференції, олімпіади, семінари, а також курси та тренінги з різних дисциплін. Участь у МАН дає можливість школярам, розвиваючи навички дослідницької роботи, спілкуватися з науковцями та однолітками, які поділяють інтерес до науки. Це чудовий спосіб для молоді спробувати себе в ролі дослідника ще до вступу до університету.
Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН 2025 року має затверджені терміни проведення наказом Міністерства освіти і науки України від 23.10.2024 року № 1499. Перший етап має відбутися до 30 січня 2025 року в територіальних громадах, а другий етап проходитиме до 17 березня 2025 року на обласному рівні. Третій же етап (на державному рівні) буде проведено до 31 травня 2025 року. Конкурс уже традиційно включає постерний захист, наукову конференцію і оцінювання журі, що дає можливість учасникам розвивати презентаційні навички.
Але існують також аргументи «проти» цього і подібних конкурсів та олімпіад. Організація конкурсів в умовах війни може створювати ризики для учасників і організаторів, особливо під час повітряних тривог. Через стрес від війни не всі учні мають достатньо емоційного ресурсу для підготовки. Під час війни державні та приватні ресурси спрямовуються на оборону та гуманітарні потреби.
На практиці МАН 2024-2025 року адаптований до викликів воєнного часу, зокрема через онлайн-формат і теми, які стосуються актуальних проблем.
Позаштатний кореспондент в місті Рені