Дякуємо, що читаєте нас українською💪

“Це треба пережити”: перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

Сніжана Ільїна 0 коментарів 26946 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Білгороді-Дністровському не вщухають пристрасті навколо ліквідації юридичної особи КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня». Ймовірне “закриття” медзакладу викликало резонанс серед жителів міста та району. Колектив районної лікарні, який попередили про майбутнє звільнення, протестуючи проти рішення депутатів Білгород-Дністровської міської ради, мітингує та звертається до різних інстанцій. З якими вимогами та претензіями виступають медпрацівники, та що на ці закиди кажуть керівники двох лікарень та представники влади  – розповість «Бессарабія INFORM”.


Ми вже писали, що питання злиття двох лікарень, які функціонують в місті та надають майже однакові послуги населенню, “на слуху” вже дуже давно. Після передачі  Білгород-Дністровської ЦРЛ на баланс Білгород-Дністровської громади ця мляво плинна історія отримала новий виток. Восени 2023 року депутати Аккермана прийняли рішення про реорганізацію районної лікарні шляхом приєднання до Білгород-Дністровської міської багатопрофільної лікарні, але згодом народні обранці передумали та вже у квітні цього року вирішили припинити існування юридичної особи шляхом її ліквідації.

Вперше публічно про те, що вони виступають проти прийнятого рішення, працівники районного медзакладу заявили під час запланованого засідання сесії Білгород-Дністровської міської ради 17 жовтня. Тоді у стінах мерії розвернулися справжні баталії.

На виступах у сесійній залі медики не зупинилися. Вже 24 жовтня вони, разом з небайдужими мешканцями міста та району, зібралися на території районної лікарні, аби звернути увагу громадськості та депутатів на ситуацію, що склалася.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

Як розповіла під час акції голова профспілки райлікарні Світлана Скорик, її рідному колективу повідомили про рішення депутатів щодо ліквідації ще у квітні, але персонал запевнили, що вони працюватимуть і надалі на своїх місцях.

Обурені медики заявили, що згідно з прийнятим рішенням наприкінці року більшість з них залишиться без роботи.

“Я хочу звернутися до депутатів від імені колективу. Чому було прийняте рішення закрити лікарню, коли нас 190 людей, і нас виставляють “на вулицю”? Візьмуть 30 людей, а іншим куди? У мене двоє дітей: одна студентка, інша – школярка. Де я знайду роботу? Кажуть, що там (в міській лікарні – ред.) відбір жорсткий – до 40 років, а мені вже більше… Нашої думки ніхто не спитав», – констатувала медсестра районної лікарні Світлана Курінна.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають
Світлана Курінна

За словами лікарів районного медзакладу, у разі виникнення екстреної ситуації, коли необхідно буде госпіталізувати велику кількість людей, у міськлікарні не вистачить ліжкомісць.


Під час акції у підтримку районної лікарні виступали жителі міста, які також користуються послугами медзакладу. На думку городян, депутати поспішили вирішити долю ЦРЛ.

“У першу чергу повинні були спитати у громади, а не вирішувати. Депутати – наші слуги, і у громади повинні були спитати, чи хочемо ми реорганізації”, – заявила тоді аккерманка Наталія Григоренко.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

Свою думку висловив і директор КНП “Білгород-Дністровська центральна районна лікарня” Валентин Гросул, якого міські депутати призначили головою ліквідаційної комісії, заявивши, що “дві лікарні на місто Білгород-Дністровський це забагато”.

Пізніше колектив лікарні прийшов мітингувати до стін Білгород-Дністровської РВА. Медпрацівники звернулися до голови адміністрації Василя Самокиша з проханням втрутитися в ситуацію та призупинити процес ліквідації лікарні.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають


"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

Медичний персонал наполягав – допустити закриття лікарні не можна, адже кваліфіковані спеціалісти залишаються без роботи.

«Я залишаюсь «на вулиці», у мене залишилося пів року до 60 років, мене ніхто не візьме на роботу, я пропрацювала майже 40 років. Я залишаюсь без роботи і засобів існування із хворою матір’ю, якій 85 років. Що мені робити? Хто про мене подумає? Ніхто», – заявила медсестра райлікарні Валентина Василівна.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають
Валентина Василівна

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

Громадськість просила Василя Самокиша зібрати керівників міського та районного закладів, депутатів міськради, а також колектив райлікарні, аби детально вивчити проблему та пояснити народним обранцям, яку помилку вони зробили, прийнявши рішення про долю більше сотні людей. Зробити такі збори планувалося до засідання сесії міської ради, на розгляд якої, серед інших, був підготовлений проєкт рішення «Про створення робочої групи з розроблення механізму функціонування спроможної мережі медичного обслуговування Білгород-Дністровської територіальної громади», метою котрого є скасування рішення міської ради про ліквідацію КНП «Білгород-Дністровська районна лікарня».

І така зустріч відбулася. Про її висновки на своїй сторінці розповіла депутатка міськради Оксана Соколенко, яка висловила сподівання, що її колеги змінять прийняте рішення та “залишать на стан війни два медичних заклади”. Однак зібратися депутатам Аккерману у визначену дату 28 листопада не вдалося. Сесію перенесли на “невизначений термін”.

Аби детально розповісти про подальшу долю персоналу та медзакладу, який інтегрують до складу Білгород-Дністровської міської лікарні, та донести суспільству про перспективи розвитку об’єднаної установи, в Аккермані відбулася пресконференція за участі керуючого справами виконавчого комітету міської ради – Ігоря Величка, генерального директора КНП “Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня” – Віталія Жнякіна та директора КНП “Білгород-Дністровська центральна районна лікарня” – Валентина Гросула.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають

Під час спілкування з журналістами Ігор Величко наголосив: згідно з прийнятим депутатами рішенням, наразі відбувається процес ліквідації юридичної особи “Білгород-Дністровська районна лікарня”, що не означає фактичного знищення медзакладу.

Про те, яка робота проводилася з колективом районної лікарні щодо їх подальшого працевлаштування, “БІ” запитала у директора ЦРЛ Валентина Гросула, якого було призначено головою ліквідаційної комісії. За словами Валентина Івановича, він своєчасно повідомив своїм підлеглим про ймовірне скорочення.

“З першого дня, як я обійняв посаду ліквідатора, я зібрав колектив і сказав їм, що все одно це (звільнення – ред.) буде. Рішення прийнято, і все це буде проводитися. Тоді мене запросив мер, щоб ми зробили все це правильно, адже я більше знаю людей, оскільки довгий час працював і головним лікарем, і звичайним лікарем. Я думаю, що саме через це мене і запросили. І я людям жодного разу не сказав, що ні, ми так не будемо (звільнення вдасться уникнути – ред.). Ні, вони знали, що ми будемо реорганізовані. Спочатку ми думали, що відбудеться злиття з міською лікарнею, але потім депутати вирішили зробити це шляхом ліквідації. За великим рахунком, що ліквідація, що злиття, це практично одне і те саме для людини, при тому, що міська лікарня забирає львину долю медичного персоналу. А щодо немедичного персоналу, вибачте, під час будь-якої реорганізації нікому не треба п’ятнадцять бухгалтерів і всіх інших… Той, хто хотів слухати і працювати, ті працювали, робили і так далі”, – розповів пан Гросул.

Окрім того, очільник районної лікарні повідомив: аби працевлаштувати персонал, адміністрація медзакладу надсилала листи до медичних установ, які знаходяться в інших містах Білгород-Дністровського району.

“Коли люди зверталися, то я, окрім того, що направляв до Віталія Володимировича (головного лікаря міської лікарні – ред.), та він і сам запрошував, щоб до нього приходили, ми написали листи на всі лікувальні заклади, які знаходяться у нашому Білгород-Дністровському районі: і в Татарбунари, і в Сарату, і в Затоку, і в Центри надання первинної медичної допомоги. І ось сьогодні (26 листопада – ред.) був дзвінок із Бородіно, де є потреба у персоналі. Сарата взагалі написала, що вони будуть доплачувати дві з половиною тисячі гривень соціальних для того, аби фахівці мали змогу платити за винайм житла. Я говорив лікарям про ці можливості, деякі відмовлялися, адже прагнули працювати саме у місті”, – зауважив Валентин Іванович.

Ситуацію з подальшим працевлаштуванням персоналу районної лікарні прояснив очільник міського медзакладу Віталій Жнякін, заявивши, що зі збільшенням кількості ліжок у ввіреній йому установі зросте і потреба у фахівцях, яких візьмуть на роботу.

“Хочемо всіх заспокоїти, бо багато спекуляцій є наразі, всі лікарі будуть працевлаштовані в Білгород-Дністровську міську багатопрофільну лікарню. Буде працевлаштовано більше половини середнього медичного персоналу. Пацієнти як йшли до своїх лікарів на території районної лікарні, так вони і будуть до них йти. Це стосується як терапевтичного відділення, так і хірургічного, які будуть в структурі Білгород-Дністровської міської багатопрофільної лікарні. Зміниться лише вивіска, а ліжка та персонал, який надає допомогу, надаватиме її і надалі. Із ста ліжок Білгород-Дністровської районної лікарні міська лікарня буде пропорційно по всім відділенням збільшувати кількість ліжок. Тож кількість ліжкомісць збільшиться з наявних нині 226 до 306 з першого січня. Всі відділення міськлікарні: інфекційне, дитяче, хірургічне та терапевтичне будуть розширені за рахунок ліжок районної лікарні, тому що це все буде одним комплексом, де буде надаватися допомога хворим, незалежно від того, чи вони мешканці міста, чи району”, – підкреслив Віталій Жнякін.

"Це треба пережити": перипетії навколо ліквідації Білгород-Дністровської райлікарні тривають
Реабілітаційне відділення міської лікарні, яке відкрили на базі районного закладу

За словами генерального директора міськлікарні, омолодження персоналу – це один з основних напрямів у роботі будь-якого медичного закладу, і Білгород-Дністровський – не виключення. Крім того, з нового року у фахівців з’явиться можливість влаштуватися у МСЕК, яка з’явиться на базі лікарні.

“З моменту початку реорганізації ми з Валентином Івановичем постійно підтримуємо зв’язок, і тоді, коли були необхідні кадри сестринські чи молодшого персоналу, ми зв’язувалися з Валентином Івановичем, і я йому говорив про наявні у нас вакансії чи ставки і просив, щоб фахівці приходили до нас. Хтось приходив, хтось не приходив. Але більшість не приходила, мотивуючи це тим, що вони не хочуть працювати у міській лікарні з якихось своїх причин. Ми провели бесіди зі всіма лікарями, які приходили до нас. Я пропрацював наш штатний розклад, подивився, хто з наших лікарів може надати дорогу більш молодому поколінню фахівців, вивчив кадровий потенціал. Окрім того, з першого січня 2025 року на базі Білгород-Дністровської міської лікарні передається МСЕК, поява якої передбачає наявність двох бригад, на кожну з яких треба дев’ять ставок лікарняних плюс сестринські. Тож це все дасть змогу працевлаштувати в лікарню ще більше людей з першого січня. Тобто це такий живий процес, який постійно змінюється, і як тільки з’являються якісь питання, ми з Валентином Івановичем обговорюємо їх та намагаємося вирішити”, – запевнив Віталій Володимирович.

Як наголосив очільник міськлікарні, до медзакладу заберуть трьох працівників районної лікарні, які зараз перебувають на лінії бойового зіткнення, також трьох інтернів, а також захищені категорії громадян, як то працівників, які перебувають у декретних відпусках, або тих, кому залишився рік до виходу на пенсію.

Одним з нарікань від мешканців міста та району, які звучали під час акцій протесту, були нібито відмови міської лікарні у госпіталізації деяких мешканців міста та району. Ось що на це відповів Віталій Жнякін.

“Відмов від госпіталізації немає, є огляд хворого. У нас є приймальне відділення, де проходить діагностика хворого, під час якої лікар встановлює тяжкість хвороби, з якою прийшла людина. Після цього лікар надає висновки і пояснює хворому, яке лікування та у якому відділенні йому показане, і людину госпіталізують. Або ж лікар дає заключення, що у хворого той стан, який не потребує ургентної госпіталізації, і тоді такого хворого направляють до його сімейного лікаря з рекомендаціями, які йому дав лікар приймального відділення.

Обговорюючи перспективи розвитку міської лікарні, її гендиректор розповів про плани створити для городян більш зручні умови отримання медичних послуг.

“Одним із варіантів розвитку є перенесення поліклініки з Пирогова, 4 на територію Білгород-Дністровської районної лікарні для того, аби це все було єдиним містечком, де буде надаватися як амбулаторна, так і стаціонарна допомога. Наразі хворим трохи незручно: люди приходять на базу лікарні в центрі міста, а потім їдуть на Пирогова (на околицю міста – ред.) для проходження вузьких спеціалістів”.

Крім того, як розповів очільник міськлікарні, невдовзі у медзакладі з’явиться нове відділення, а ті, що функціонують, отримають нові ліжкомісця.

«Плануємо з першого січня створювати відділення паліативної допомоги на базі районної лікарні – це ще плюс 20 ліжкомісць. На сьогодні Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня надає послуги по 22 напрямкам. У нас буде розширення реанімаційного відділення, у зв’язку з приєднанням до нас районної лікарні – буде збільшення до дев’яти ліжок у реанімації, з перспективою до 12. Щодо збільшення ліжкомісць по відділенням, то у хірургії з’явиться на 10 ліжкомісць більше, у травматології та урології – по п’ять, терапії – на 10, неврологічне відділення збільшиться на вісім ліжок, дитяче відділення і інфекційне – на десять, акушерсько-гінекологічне також збільшуємо. Відділення медичної реабілітації поки залишається на 20 ліжкомісць».

Наостанок, аби розставити всі крапки над “і”, про очевидність прийнятого депутатами рішення розказав керуючий справами виконкому Ігор Величко.

“Що стосується ліквідації. У даному випадку міська рада вирішила, що це буде пріоритетніше з огляду на те, що зобов’язання, які є на сьогоднішній день у КНП “Білгород-Дністровська районна лікарня”, так і залишаться за цим закладом, а людей “забере” міська лікарня. Якщо зробити те, що нам раніше пропонували (піти шляхом приєднання лікарні – ред.), ми б посадили охорону здоров’я у місті на дно, тому що взяти на себе фінансові витрати Білгород-Дністровська міська лікарня не спроможна, тож платити заробітну платню медперсоналу необхідно було б за рахунок місцевого бюджету. Будь-який із варіантів, чи то злиття, чи то ліквідація, чи приєднання – болісний, бо передбачає скорочення персоналу, тому це треба пережити. Влада буде допомагати щодо працевлаштування людей – це наша відповідальність, перш за все”, – резюмував Ігор Олександрович.

Наразі залишається очікувати наступного засідання сесії міської ради, на якому знову підніметься питання подальшої долі районної лікарні. Чи змінять депутати своє рішення – дізнаємося згодом. Сподіватимемося, що “невизначений термін”, на який перенесли зібрання, не затягнеться надовго.

 

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x