Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Рисоводи Ізмаїльського району отримали у власність меліоративні мережі

Інна Дерменжі 0 коментарів 8451 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Держрибагентством спільно з представниками Кілійської міської ради та Кілійського міжрайонного управління водного господарства передано у власність організації водокористувачів «Перша Кілійська ОВК» об’єкти інженерної інфраструктури Кілійсько-Маякської рисової зрошувальної системи. Це вже четверта організація водокористувачів із 14, які внесли відомості про меліоративну мережу до Державного земельного кадастру та подали заяви до відповідних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування для отримання у власність об’єктів інженерної інфраструктури. Про це, із посиланням на Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, повідомляє «Бессарабія INFORM».


ОВК «Перша Кілійська ОВК» створено у лютому 2023 року в межах Кілійсько-Маякської рисової зрошувальної системи. Ініціаторами її створення стали товариства «Дунай-Агро», «Південь Агро Холдинг» та сільськогосподарський кооператив «Дунай».

Основним напрямом діяльності цих господарств є рисосіяння. Також вирощують соняшник, кукурудзу, люцерну, пшеницю та ячмінь. Наразі площі системи використовуються на 50 %.

Рисоводи Ізмаїльського району отримали у власність меліоративні мережі

Рис в Україні почали культивувати ще у 30-ті роки минулого століття, щоб залучити до сільськогосподарського виробництва малопродуктивні засолені землі Причорноморської низовини в Херсонській та Одеській областях, а також у Криму.

У 2021 році площа під рисом складала понад 10 тис. га, що дозволяло збирати майже 50 тис. тонн урожаю. Внаслідок тимчасової окупації рф частини Херсонської області обсяги виробництва рису зменшилися до 3 тис. тонн. Наразі рис в Україні продовжують вирощувати лише на території Кілійської та Саф’янівської громад Ізмаїльського району.

Рисоводи Ізмаїльського району отримали у власність меліоративні мережі

Отримуючи об’єкти інженерної інфраструктури рисової зрошувальної системи, організація прагне залучити інвестиції й гранти для реконструкції та заміни застарілого обладнання 70-х років. Це дозволить покращити швидкість і безперебійність подачі води на поля, що відіграє ключову роль у рисосіянні. Збільшення обсягів подачі води надасть можливість розширити територію поливу й затоплення, а також удосконалити сівозміну, додавши такі культури, як гречка, горох і соя.

Рисоводи Ізмаїльського району отримали у власність меліоративні мережі

Рисоводи Ізмаїльського району отримали у власність меліоративні мережі

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x