Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Одна з небагатьох в Україні: в Кілійській громаді розповіли, які перспективи відкриває стратегія розвитку освіти

Вікторія Зацаринна 0 коментарів 10908 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Нещодавно “Бессарабія INFORM” повідомляла про те, що відділ освіти Кілійської громади розробив власну стратегію розвитку на 2024-2027 роки. Чому цей крок є дуже престижним на всеукраїнському рівні, які він відкриває перспективи, та хто й скільки часу працював над його розробкою, у коментарі нашому виданню розповів очільник відділу освіти Кілійської громади Сергій Мергут. 


За його словами, наразі Кілійська громада – одна з небагатьох в Україні, хто має стратегію розвитку, причому і загальногромадську, й окремо освітянську, й – на два заклади освіти. Безпосередньо “Стратегія розвитку освіти” містить понад 140 сторінок та чимало розділів.

“Це фундаментальний труд, до якого були залучені працівники відділу освіти, закладів освіти, а також батьківська, учнівська громадськість, і, звісно, керівництво громади”, – стверджує Сергій Мергут.

Одна з небагатьох в Україні: в Кілійській громаді розповіли, які перспективи відкриває стратегія розвитку освіти

Створювалася стратегія разом з потужним освітнім партнером, який співпрацює з Кілійською громадою ще з 2021 року, – швейцарсько-українським проєктом “DECIDE”, котрий спрямований на розвиток української світи та підтримується міністерствами обох країн. Як зазначив пан Сергій, стратегії були основним з завдань у межах співпраці.

“Таких стратегій розвитку освітньої галузі є небагато, їх дуже мало в Україні. Вчергове висловлюю вдячність експертам проєкту DECIDE та головному спеціалісту Відділу освіти Ганні Смирновій, яка була координатором та комунікатором від Відділу в процесі розробки Стратегії. Цей документ ми готували усі разом, проводили сумісний аналіз. Професійний підхід з боку еспертів проєкту упродовж практично двох років допоміг зробити фундаментальний документ. І як висновок – одна з керівників проєкту, пані Валентина Полторак, залишилася дуже задоволеною якістю документу, і тому вони забирають його для методичної роботи, і будуть використовувати його у подальшій роботі”, – зазначає головний педагог Кілії.

У документі виокремлені першочергові заходи, які необхідно здійснити по тім чи іншим напрямкам, зокрема у дошкільній, загальній середній освіті, інклюзивній освіті, організації безпечного освітнього середовища, організації харчування, дотриманні санітарних норм, виконанні державних стандартів, створення інноваційного освітнього простору та іншім напрямкам.

За словами Сергія Івановича, Стратегія дає зайву можливість при участі у різноманітних проєктах на всеукраїнському чи міжнародному рівні займати вищу нішу для розгляду проєктних заявок.

“Ось, наприклад, якщо ми візьмемо Державний фонд регіонального розвитку. Він наразі функціонує не на повну через війну, проте рано чи пізно знов відновить свою діяльність. Починаючи з 2021 року одна з умов участі у проєктах Держфонду – це наявність Стратегії. А завдяки участі у проєктах Держфонду нам свого часу вдалося реалізувати дуже амбітний проєкт по тепломодернізації Дмитрівської школи. Після цього заявку й по іншим закладам ми  не встигли подати через початок повномасштабного вторгнення. Як тут, так і в інших проєктах Стратегія дає нам більше шансів на участь і перемогу. Окрім цього це підкреслює рівень, на якому знаходиться та чи інша галузь, рівень громади, професійний підхід, бажання, крім заявки, надати ще ґрунтовну відповідь грантодавцю: яким чином ми бачимо реалізацію, які загрози, чому саме цей проєкт є вкрай необхідним для розвитку”, – пояснив керівник.

Сергій Мергут додав, що це не просто документ, який буде знаходитися десь на поличці – він передбачає звітування, аналітику, і наприкінці кожного року матиме звітну частину, яка дозволятиме подивитися у розрізі, чи виконується стратегія.

Одна з небагатьох в Україні: в Кілійській громаді розповіли, які перспективи відкриває стратегія розвитку освіти

“Це не просто документ, а шлях, до якого ми будемо йти до 2027 року. Стратегія розвитку освітньої галузі спрямована на модернізацію чинників, які впливають на зміст освіти, ефективність освітнього процесу, внутрішнього моніторингу якості надання освітніх послуг, перехід на новий рівень розвитку закладів освіти ‘, зазначив голова освіти Кілійської ТГ.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x