Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Стало відомо, де у Бессарабії найбільше порушують мовне законодавство

Інна Дерменжі 0 коментарів 34695 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У 2024 році Одеська область стала другою серед регіонів України за кількістю порушень мовного законодавства, поступившись лише Києву. Всього упродовж цього року надійшло 420 скарг щодо порушення прав на отримання інформації й послуг українською мовою. Про це в інтерв’ю виданню «УСІ» розповіла представниця мовного омбудсмена на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк, передає «Бессарабія INFORM».


Така кількість скарг складає п’яту частину зареєстрованих звернень по Україні. Найбільше скарг з Одеської області було через російськомовні вивіски, друге місце посіли скарги на мову вебсайті, а третє – недотримання мовного закону у сфері обслуговування. Крім того, порушення зафіксували у сферах освіти та медицини.

 «За результатами цих скарг було розпочато цього року і зараз ще здійснюються 150 заходів державного контролю, за результатами яких на одеситів, які цього року порушували мовне законодавство, було складено 83 адміністративних протоколи», –  зазначила представниця мовного омбудсмена.

У коментарі «БІ» Ярослава Вітко-Присяжнюк зазначила, що протягом цього року з трьох районів Бессарабії надійшло близько 30 скарг стосовного мовних порушень. Найбільше звернень було з Аккермана та Білгород-Дністровського району. На другому місці опинився Ізмаїл. Найбільше скаржилися на наявність російськомовних вивісок та недотримання мовного закону у сфері обслуговування. Всього лише одна заява надійшла з Татарбунарів стосовно вивіски, написаної російською мовою.

За словами Ярослави, справжнім мовним скандалом на півдні Одещини став випадок у курортній Затоці, що у Білгород-Дністровському районі. Львів’янку Валерію Яськів вигнали з закладу харчування через те, що жінка просила обслуговувати її українською мовою. Конфлікт між львів’янкою та персоналом стався у закладі під назвою «Burger Z» 30 липня.

Окрім того, багатьох обурила назва цього закладу «Burger Z», оскільки там присутня латинська буква «Z», яку використовують російські окупанти.

Як виявилося, буква «Z» означає селище Затоку. Щоб не виникало жодних питань, власники вирішили її прибрати. Цей бізнес зареєстрований ще у 2017 році.

Ба більше, власники пообіцяли, що подібних ситуацій більше не буде. Вони розуміють наслідки та будуть дотримуватися мовного закону.

Ще зафіксовано порушення в Білгород-Дністровській міській раді, де під час сесії депутат вживав ворожу мову.

Що стосується Ізмаїла, то звідти надходили скарги на водія автобусу «Ізмаїл-Одеса», що обслуговує пасажирів російською мовою. Також Ярослава отримувала зауваження стосовно Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я, де співробітниця частково проводила екскурсію недержавною мовою.

Проте, як підкреслила представниця мовного омбудсмена, влада Ізмаїла дуже оперативно усуває мовні огріхи. Активно почала реагувати на скарги останнім часом також і Білгород-Дністровська міська рада.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x