Новорічні ялинки Бессарабії – 2025: обираємо найкращу (фото)
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У всіх населених пунктах Бессарабії, які раніше мали статус районних центрів, нарешті встановлено новорічні ялинки. Більшість з них з’явилися ще напередодні Дня святого Миколая, 6 грудня, а дехто закінчив приготування в останні дні перед Різдвом за новим стилем. “Бессарабія INFORM” підготувала для вас огляд новорічного декору таких населених пунктів як Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Болград, Кілія, Арциз, Татарбунари, Рені, Вилкове та Сарата, аби ви могли порівняти та обрати своїх фаворитів. Вже 31 грудня після опівдня ми підсумуємо та дізнаємося, яке місто перемогло. Ваш вибір важливий, тож обов’язково перегляньте усі фотографії та оберіть ялинку, яка сподобалася найбільше.
Ізмаїл
В Ізмаїлі головна новорічна ялинка з’явилася 5 грудня, напередодні Дня Святого Миколая. Штучна десятиметрова красуня височить на площі Перемоги навпроти Ізмаїльської міської ради. Цього року місцева влада вирішила не встановлювати традиційних новорічних оленів та інших святкових локацій, а також не оновлювати декор – було використано те оздоблення, яке придбали ще до початку широкомасштабної війни в Україні. Тож ялинка-2025 мало відрізняється від попередніх, проте на це є дійсно поважні причини.
Білгород-Дністровський
Головна ялинка у Білгороді-Дністровському тішить аккерманців вже десятий рік. Штучне дерево придбали напередодні нового 2016 року за 120 тисяч гривень. Вперше нову зелену красуню встановили у сквері Михайлівському, але після крадіжок іграшок та верхньої частини каркаса, ялинку вирішили розміщувати біля міської ради, де вона продовжує стояти й нині. Восени 2021 року у місті заговорили про необхідність оновлення зимової красуні. Тоді ціна питання складала вже близько 250 тисяч гривень. Проте депутати міськради вирішили, що такі витрати будуть недоцільними та перенесли закупівлю на наступний, 2022 рік… Російська навала завадила купити нову ялинку, проте щорічну традицію її встановлення не порушила. Поруч з зеленою красунею поставили святкових оленів в упряжці, а головну площу Аккермана з року в рік прикрашають все більшою кількістю яскравої ілюмінації.
Болград
Цей районний центр цьогоріч відрізнився тим, що встановив новорічні прикраси останнім. Місцеві мешканці вже й почали побоюватися, що Різдво до Болграда не прийде, проте після 20 грудня різнокольорова красуня засяяла на своєму традиційному місці – на Центральній площі міста біля будівлі Районної військової адміністрації. Святкового відкриття, як і у попередні роки після повномасштабного вторгнення, не проводилося, проте на Різдво поруч запрацювала Резиденція Святого Миколая. Цьогоріч міська влада відмовилася від “павутиння” з гірлянд, яке раніше розтягували від ялинки до сусідніх будівель. Також на штучному дереві, яке місту у 2011 році подарував колишній мер Сергій Корольов, зараз значно менше іграшок. Щоправда було докуплено трохи гірлянд.
Кілія
У найдавнішому місті України ялинка також з’явилася до свята Миколая. Обрали для цього нове/старе місце – Сквер Прапора. Чому нове – новорічні декорації все ж порахували недоречними на Центральній площі, адже зовсім поруч розташована Алея Слави,. Чому старе – після того, як у 2015 році шестиметрову красуню місту подарував меценат Олександр Дубовой, її двічі встановлювали там. Згодом, після завершення реконструкції вулиці Миру, традицію перенесли на Центральну площу. Напередодні війни комунальники власноруч доповнили ялинку ялинковими кулями-гігантами, а також оленями. Цьогоріч кулі встановили, але родину рогатих вирішили не додавати. На оснащення ялинки за час повномасштабної війни не витрачали коштів на оновлення оздоблення.
Арциз
В Арцизі ялинка традиційно стоїть на Соборній площі біля Ратуші. Більша частина святкової ілюмінації має живлення від сонячних панелей, які були подаровані німецькими партнерами, що дозволяє застосовувати відповідальне енергоспоживання під час святкувань. Новорічна красуня була придбана чотири роки тому за 300 тисяч гривень. Тоді міська влада отримала чимало претензій, але вже цьогоріч мер міста заявив, о вона повністю окупилася і вже економить бюджет громади.
Рені
Цього року в місті Рені новорічну ялинку встановили в парку Перемоги біля фонтану. Вона є збірною конструкцією, створеною з окремих гілок, що дозволило зберегти дерева та уникнути витрат з міського бюджету. Для прикрашання використали наявні запаси старих прикрас. Святкове відкриття відбулося 6 грудня 2024 року. Кошти, зібрані під час заходу, були спрямовані на підтримку Збройних Сил України. Рішення встановити ялинку в парку, а не на площі Свободи, було прийнято з міркувань безпеки, оскільки на площі спостерігається інтенсивний рух транспорту. Крім того, такий підхід дозволив зменшити навантаження на комунальні служби та уникнути додаткових витрат.
Татарбунари
У Татарбунарах центральну ялинку можна побачити по вулиці Центральній біля Будинку культури. Штучне семиметрове дерево встановили 4 грудня. Напередодні Різдва біля ялинки облаштували різдвяний вертеп.
Вилкове
Патріотичну ялинку у Вилковому на сквері Центральному біля Будинку культури прикрасили 16 грудня. Вона являє собою збірну семиметрову конструкцію із живих соснових гілочок. Комунальне підприємство прикрасило ялинку жовто-блакитними гірляндами та іграшками. Цього року з бюджету громади не було витрачено жодної копійки, бо прикраси для ялинки були придбані ще за мирних часів.
Сарата
У Сараті напередодні Дня Святого Миколая прикрасили шестиметрову сосну, яка росте на площі Патріотів приблизно тридцять років. Новорічну красуню «одягли» у святкові гірлянди та саморобні іграшки, які волонтери самотужки виготовили два роки тому.
Обираємо найгарнішу новорічну ялинку Бессарабії-2025
- Кілія (51%)
- Татарбунари (16%)
- Ізмаїл (10%)
- Болград (7%)
- Арциз (7%)
- Білгород-Дністровський (4%)
- Вилкове (3%)
- Рені (2%)
- Сарата (0%)
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія
Кілія
Кілія
Кілія
Килия
Кілія
Кілія
Татарбунари
Татарбунари❤️
Татарбунари
Татарбунари
Татарбунари
Татарбунари +