Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Ізмаїльський університет об’єднується із Сумським університетом, розпочинаючи пілотний проєкт

Інна Дерменжі 0 коментарів 13230 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


На цьому тижні Сумський державний університет гостинно приймав у своїх стінах Ярослава Кічука, ректора партнерського закладу – Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Кілька тижнів тому сторони підписали договір про поглиблення науково-освітніх зв’язків. Про це, із посиланням на пресслужбу Сумського університету, повідомляє «Бессарабія INFORM».


 «Ви – лідери університетської освіти в Україні. Ми на вас рівняємось. Згуртованість університетської спільноти є запорукою успішності СумДУ», – наголосив Ярослав Кічук.

Він зазначив, що співпраця із СумДУ, спільні освітньо-наукові, міжнаціональні і міжкультурні проєкти сприятимуть підвищенню привабливості та конкурентоспроможності ІДГУ для абітурієнтів із територіально близьких до південного кордону з Україною європейських держав – Молдови, Румунії, Болгарії.

Ярослав Кічук озвучив ініціативу, обговорену з сумським колегою під час візиту Василя Карпуші в ІДГУ, щодо створення на базі СумДУ асоціації прикордонних університетів. Мета – об’єднати містоутворюючі в своїх регіонах ЗВО, які, до того ж, є ще й міцними осередками громадської активності.

На об’єднувальній місії партнерської взаємодії наголосив і ректор СумДУ Василь Карпуша.

«Ми зараз, і на рівні Міністерства освіти і науки України, обговорюємо пілотний проєкт, що передбачає єднання академічної спільноти з різних регіонів країни. І якраз початком об’єднавчої ініціативи є партнерство СумДУ з ІДГУ, які відповідно представляють північно-східну і південно-західну частини України», – зауважив Василь Карпуша.

Він окреслив окремі напрямки майбутньої взаємодії між університетами, що передбачають як академічні контакти, так і програми, що торкаються стратегії Дунайського регіону.

Свої думки і пропозиції щодо конкретних напрямків і практичних кейсів співпраці висловив голова вченої ради Анатолій Васильєв, керівники структурних підрозділів – начальник управління міжнародного співробітництва Алла Красуля, керівник координаційного центру гуманітарної політики Марія Мінченко, директор центру заочної, дистанційної та вечірньої форми навчання Станіслав Мелейчук, декани факультетів – ЕлІТ (Юрій Волк), ІФСК (Олена Сушкова), директор ННІ права Анатолій Куліш. Йшлося про програми внутрішньої академічної мобільності, спільні грантові проєкти, зокрема гуманітарного та соціального напрямку, реалізацію спільних студентських ініціатив, ваучерні та міждисциплінарні програми тощо.

Учасники висловили сподівання, що об’єднання університетських спільнот, їх конструктивна комунікація сприятиме ефективній реалізації важливих для української академічної освіти наукових, освітніх, соціальних проєктів.

подключи новый интернет и ТВ в Бессарабии от Sohonet.ua за 120 грн
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x