Дякуємо, що читаєте нас українською💪

За останніми підрахунками голосів Трамп, попередньо, перемагає на виборах у США

Інна Дерменжі 0 коментарів 12987 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Новим президентом США, за попередніми оцінками, стає Дональд Трамп. Представник Республіканської партії випередив кандидатку від демократів, віцепрезидентку Камалу Гарріс, набравши необхідні 270 голосів виборців. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM» з посиланням на українські ЗМІ.


Так, вранці 6 листопада, стверджує видання The Hill,  республіканець обійшов демократку з показником 280 проти 224 голоси. Також там вказують, що республіканці здобули більшість місць у Сенаті та Палаті представників (Конгрес) США.

«Колишній президент Трамп, як очікується, переможе на президентських виборах, забезпечивши собі другий термін майже через чотири роки після того, як він залишив Вашингтон під покровом ганьби та з невизначеним політичним майбутнім», – йдеться у публікації.

The Hill оприлюднило попередні результати від американського сайту Decision Desk HQ (DDHQ), який зосереджується на звітах про результати виборів у США. Обидва ресурси оголосили Трампа передбачуваним переможцем, після того як надійшли результати зі штатів Пенсільванія та Аляска, давши йому “рівно 270 голосів виборців”.

«Трамп переміг віцепрезидентку Гарріс на виборах, на яких відбулося кілька несподіваних подій: кримінальний процес за участю Трампа під час кампанії, два замахи на вбивство колишнього президента та зміна лідера Демократичної партії після того, як президент Джо Байден вибув із перегонів. Він стає першим президентом за більш ніж 120 років, який втратив Білий дім, а потім повернувся і знову виграв місце там після президента Гровера Клівленда в 1892 році», – наголосили журналісти.

Зі свого боку агентство Associated Press, яке передавало інформацію про підрахунок голосів у реальному часі, публікує інші дані: на 09:30 за Києвом співвідношення голосів виборців було: 267 у Трапма проти 214 у Гарріс (51,2% і 47,4 відсотка відповідно).

Зауважимо, що в США немає центрального органу (як українська Центральна виборча комісія), який би оголошував результати голосування на виборах. Водночас головні новинні агенції країни (наприклад, AP, CNN, Fox News, NBC та ABC) збирають дані з різних штатів і округів, використовуючи власні системи для прогнозування та підрахунку голосів.

Американські, а слідом за ними і європейські ЗМІ часто “проголошують” переможця виборів до офіційного завершення підрахунку голосів. Остаточний результат визначає голосування колегії виборців (Electoral College).

Якщо день голосування громадян США – це перший вівторок листопада, як цього разу, то виборці збираються на голосування в грудні й роблять це у своїх штатах, а не у Вашингтоні.

Опісля результати надсилають до Конгресу США, який на початку січня проводить засідання, де офіційно підраховують і затверджують голоси виборців. Хоча воно зазвичай формальне, але є останнім кроком у підтвердженні переможця виборів США.

Переможцем стає той кандидат, який набере 270 із 538 голосів виборців. І цікавий той факт, що система колегії виборців часто спричиняє ситуації, коли кандидат, який отримав більше голосів виборців, може програти на етапі голосування Колегії. Це відбувається, наприклад, коли кандидат рішуче перемагає у кількох штатах з великою кількістю населення, але з мінімальним відставанням програє у більшості маленьких штатів. Таке траплялося кілька разів в історії Америки, наприклад, у 2000 та 2016 роках.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x