В Ізмаїлі представники ВООЗ проінспектували котельню в лікарні, яка працює на пеллетах
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 21 листопада, Ізмаїльську міську центральну лікарню (ІМЦЛ) відвідала місія Всесвітньої організації охорони здоров’я – представники керівництва ВООЗ: Альтаф Мусані (директор Програми з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, Женева), доктор Гундо Вайлер (регіональний директор Програми з надзвичайних ситуацій Бюро ВООЗ в європейському регіоні, Копенгаген), доктор Емануеле Бруні (керівник Програми з надзвичайних ситуацій в Офісі ВООЗ в Україні, Київ), Ангкана Сантіпречачіт (менеджер програмного напрямку (Управління та Адміністрації), Бюро ВООЗ в європейському регіоні, Копенгаген), доктор Ардіта Тахірукай (технічний працівник, Женева) та інші. Метою приїзду стала автономна котельня для медзакладу, що збудована на кошти Європейського союзу за підтримки ВООЗ. Про це, посилаючись на мера Ізмаїла Андрія Абрамченка, передає «Бессарабія INFORM».
Котельня потужністю 1 мегават працює на пеллетах, розрахована на автономне опалення перинатального центру та стаціонарних відділень ІМЦЛ, забезпечує їхнє теплопостачання в повному обсязі та підключена до комунальної мережі теплопостачання.
Котельня, що буде резервною, повністю автоматична, розрахована під агропеллети, які виробляються в регіоні.
22-метрові труби мають спеціальне обладнання, яке зменшує викиди в атмосферу (практично вона не має диму).
Загалом це четверта по Україні котельня, реалізована ВООЗ «під ключ». І перша в Одеській області – наразі подібні будуються в Болграді та Чорноморську.
«Один з головних викликів цієї зими – це інфраструктурні проблеми, і наше завдання – зробити так, щоб ці сервіси надавались безперервно.
Ми зробили декілька проєктів для інфраструктури лікарень – модульні клініки, наші станції резервного водопостачання, а також бойлерні незалежні котельні. Всі ці проєкти розраховані на те, щоб лікарні могли функціонувати незалежно від тих обставин, які можуть бути цієї зими. Ми працюємо на трьох рівнях: безпосередньо з Міністерством охорони здоров’я, місцевими чиновниками та лікарнями, а також з громадами, щоб почути від них, що потрібно та як ми можемо допомогти. Дякуємо, що ми тут. Дякуємо, що ми можемо допомогти!» – підкреслив керівник Програми з надзвичайних ситуацій в Офісі ВООЗ в Україні, доктор Емануеле Бруні.
Гості оглянули дві артезіанських свердловини для забезпечення автономного водопостачання лікувально-профілактичного закладу якісною питною водою. Виконання робіт відбувалось за участю Міжнародного Медичного Корпусу (International Medical Corps) – глобальної гуманітарної некомерційної організації, яка з моменту повномасштабного воєнного вторгнення росії на територію України розширила свої зусилля з надання допомоги в Україні та співпрацює з установами охорони здоров’я та місцевими партнерами, щоб надавати послуги з порятунку життя.
Представники ВООЗ також ознайомились з встановленою в перинатальному центрі системою доочищення води, та з укриттям в ІМЦЛ (тут обладнано операційний блок), з приймальним відділенням та лабораторним блоком лікарні.
«Безумовно, Ізмаїльська лікарня розвивається дуже потужно навіть зараз, в умовах воєнних дій. Ми продовжуємо працювати та підтримувати Україну, українську медичну систему. І це буде і в часи війни, і в післявоєнну відбудову», – заявив Святослав Лінніков, координатор офісу ВООЗ в Одесі.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл