Дякуємо, що читаєте нас українською💪

На Одещині кампанія проти сказу диких тварин дає позитивні результати: деталі

Олександра Каверіна 0 коментарів 10692 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З наступного тижня на Одещині розпочинається чергова осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Триватиме вона протягом листопада. Однак дози для диких тварин не підходять для домашніх улюбленців. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на начальника відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Руслана Олійника.


Як розповів фахівець у медіацентрі Одеської обласної військової адміністрації на брифінгу, через військовий стан для розкидання вакцин-приманок цивільна авіація вже не залучається, вони будуть розкладені вручну в кількості 616 тисяч 860 доз вакцини на площі 24,6 тис. кв. км. Задіяно в кампанії буде півтори тисячі спеціалістів – представників територіальних підрозділів ГУ (райуправлінь), підпорядкованих установ ГУ (районних державних лікарень ветеринарної медицини), лісового господарства і органів місцевого самоврядування.

З 2018 по 2021 роки пероральна імунізація проводилась безперервно на території Одеської області. На превеликий жаль, у 2022 році з відомих причин даний захід взагалі не був проведений. У 2023 році ми частково провели пероральну імунізацію на площі в 9 тисяч квадратних кілометрів, де було розкладено 228 тисяч доз приманок“, – зазначив Руслан Олійник.

Провівши згодом аналіз, фахівці впевнились у тому, що такий захід був для області позитивним. Підтвердженням тому є дані по захворюваності тварин на сказ – загальна цифра значно зменшилась.

Якщо порівняти аналогічний період часу, то, наприклад, в минулому році захворіло на сказ в області 25 домашніх собак, а в цьому році на сьогодні – лише 10. А стосовно домашніх котів, то минулого року було зафіксовано 40, а в цьому – 14. Така ситуація спонукала нас продовжити дану роботу, і на поточний рік ми запланували проведення пероральної імунізації ще більше по об’єму. Дана робота буде проведена 4 листопада на території 24,6 тисяч квадратних кілометрів, де буде розповсюджено більше шістсот тисяч доз вакцин вручну” – розповів спеціаліст.

Окрему увагу він звернув на те, що ні в якому разі місцеві жителі не повинні чіпати приманку та нести додому, аби таким чином провакцинувати домашніх улюбленців.

Ця приманка розрахована лише на тварин з дикої фауни! Вона фактично лише для лисиць. Чіпати та переносити її в інші місця не потрібно! Для домашніх тварин існує вакцинація проти сказу у вигляді щеплення“, – наголосив Руслан Олійник.

Нагадаємо, що принада має вигляд невеликих брикетів, розміром із сірникову коробку. Має запах м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Сама вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Пам’ятайте, пероральна імунізація – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, що у подальшому створить профілактичний бар’єр від сказу тварин у людських подвір’ях.

На Одещині кампанія проти сказу диких тварин дає позитивні результати: деталі

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x