Директор УДП представив План порятунку Дунаю
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Як зауважив Москаленко, у глобальній конкурентній боротьбі за експортний вантаж Дунайські порти сьогодні навіть не на другому місці. Якщо не вдасться експортувати через Одесу, бізнес, швидше за все, переорієнтується на Гданьск, або інший європейській порт. Більш того, за його твердженням, будь-який план порятунку Дунаю потрібно починати з формування концепції конкурентноздатного логістичного ланцюгу. Залізниця, накопичення, перевалка, флот – план має включати поєднання всіх ланок.
“Ми або всі разом знайдемо робочу логістичну модель та запропонуємо державі бізнес-план із певними стимулами та інструментами підтримки. Або всі разом зайдемо у глухий кут. Бо не має сенсу посилювати якусь одну складову, якщо принципово не працює увесь логістичний комплекс.
Дунай зупиняється. Дунай потребує комплексного плану, що базується на реаліях ринку, а не ілюзіях нібито «точкові» проєкти і покращення змінять загальну картину“, – заявив Москаленко.
Зазначимо, що минулого року обсяг вантажоперевезень через порти Дунаю сягнув рекордних 3,2 млн тонн на місяць.
“Наразі не йдеться про рекорди. Але ми маємо визначати мінімальний обсяг, який потрібен Дунайському кластеру, щоб зберегти той значний потенціал, що був створений завдяки зусиллям держави та бізнесу на початку війни. Для УДП цей мінімум – 150 тис. тонн щомісяця. Відносно незначний цифра в масштабах загальноукраїнського експорту, який цілком реально перенаправити на Дунай. Це та конкретика, яка має міститись у плані. Я дуже радий, що був почутий та підтриманий шановними колегами. Усвідомлення проблеми – перший крок по її вирішенню“, – зазначив Дмитро Москаленко.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл