Дозвіл Україні на далекобійні удари по території рф: можна чи ні?
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 17 листопада, у різноманітних ЗМІ почала ширитись інформація про те, що Україна отримала дозвіл від закордонних партнерів на далекобійні удари по території росії. Президент Володимир Зеленський відреагував на це, заявивши, що ракети самі за себе скажуть. Про це він сказав у вечірньому зверненні, передає “Бессарабія INFORM”.
За словами представників США, відповідно до аналізу “ISW” часткове зняття обмежень спрямоване на створення “вибіркового та обмеженого” ефекту на полі бою, але не передбачає кардинальних змін у ході війни. Водночас в ISW вважають, що дозвіл у майбутньому може бути розширено на інші регіони рф.
Попри це, дозвіл атакувати лише Курську область не усуває можливості для російських військових використовувати інші регіони як безпечні зони. Численні військові об’єкти рф залишаються в межах досяжності далекобійних систем, зокрема у прикордонних регіонах.
Аналітики Інституту наголошують: якщо західні країни продовжуватимуть обмежувати здатність України протистояти агресії, це дасть російській армії перевагу у вигляді часткової безпеки.
“США мають дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях, розташованих у тилу росії, в межах досяжності наданого озброєння, а не лише по об’єктах у Курській області”, – йдеться у заяві ISW.
Україна неодноразово закликала США дозволити використовувати американські ракети для ударів по військових об’єктах росії. Це допоможе знизити бойову ефективність ворога, а також зменшити кількість атак керованими авіабомбами (КАБами) на прикордонні та прифронтові території України. Однак Білий дім довгий час утримувався від такого кроку, пояснюючи це ризиком ескалації конфлікту.
Міністр економіки й віцеканцлер Німеччини Роберт Габек заявив, що якби він очолив уряд, то погодився б на постачання Україні крилатих ракет Taurus. Нині він є кандидатом у канцлери від Партії зелених.
На виступі перед голосуванням у політика запитали про те, чи переглянув би він на такій посаді рішення чинного канцлера Олафа Шольца проти поставок цих далекобійних ракет Києву.
“Відповідь на це питання – так“, – сказав Габек.
Що ж до реакції Президента України на цю інформацію, то Володимир Зеленський нагадав, що одним із головних пунктів його Плану перемоги є далекобійність для української армії.
“Сьогодні багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково“, – сказав Зеленський.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл