Дякуємо, що читаєте нас українською💪

До Тарутинського степу завезли ланей та оленів

Інна Дерменжі 0 коментарів 11934 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Нещодавно в Тарутинському степу, що на Одещині, оселилися 20 європейських ланей та 5 благородних оленів. Це відбулось за фінансової підтримки Endangered Landscapes & Seascapes Programme. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM» з посиланням на громадську організацію «Rewilding Ukraine».


Лані та олені були привезені з півночі України та випущені в адаптаційний вольєр, щоб звикнути до нового середовища. Ця група ланей буде доповненням до тварин, завезених сюди раніше, щоб закласти основу стабільної популяції виду в регіоні. Лані та олені відіграватимуть важливу роль у відновленні природної рівноваги степів, оскільки їхній природний випас сприятиме боротьбі з заростанням степу, запобігатиме утворенню пожеж, а також створюватиме умови для існування багатьох видів рослин і тварин в степу.

До Тарутинського степу завезли ланей та оленів

Випасання на території Тарутинського степу зменшить заростання степів чагарниками. Тварини будуть перебувати в межах адаптаційного вольєру протягом  року, звикаючи до нових умов і пристосовуючись до місцевої природи.

«Планується, що в кінці осені 2025 року лані будуть випущені в дику природу, де вони продовжать свою роль у відновленні екосистеми Тарутинського степу», – коментує фахівець «Rewilding Ukraine» Олексій Пудовкін. 

До Тарутинського степу завезли ланей та оленів

У найближчому майбутньому розпочнеться сезон розмноження, який потребує абсолютної тиші і спокою тварин. Тому тварини були транспортовані в степ до цього.

«Лань європейська — невибаглива тварина, яка пристосовується до різних ландшафтів, зокрема відкритих лісів, лісостепів і степів. Вона була завезена на багато територій Європи, Америки та Африки і добре адаптується до напівдиких умов. Сподіваємося, що лань, яка харчується травою та листям, збагатить природний випас Тарутинського степу і стане частиною харчових ланцюгів. Крім того, ця граційна тварина є цікавим об’єктом для туристів», — зазначає фахівець з відновлення екосистем «Rewilding Ukraine» Олег Дьяков.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x