Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Аграрна компанія, що працює на Ізмаїльщині, готова будувати судна для підводного розмінування Дунаю та Чорного моря

Інна Дерменжі 0 коментарів 13959 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Аграрна компанія «Нібулон», яка  веде свій бізнес в Ізмаїльськоиу районі, закликає захистити Київську ГЕС та забезпечити безпеку судноплавства на зовнішніх рейдах портів Дунаю від мінних загроз. Про це заявив директор із взаємодії з органами влади «Нібулону» Михайло Різак, передає «Бессарабія INFORM».


На конференції 4th International Sustainability Forum 2024 йшла мова про загрозу дрейфуючих мін із Білорусі для Київської ГЕС, блокування роботи відкритого торік зовнішнього рейду для дунайських портів через мінування та його вплив на роботу українського «зернового коридору».

Михайло Різак підкреслив, що в компанії розроблено практичний план дій, який потребує, за прикладом наземного розмінування, залучення різних сторін: органів влади, міжнародних партнерів та фінансових установ..

Це план для формування потенціалу щодо забезпечення сканування ВНП в акваторіях і подальшого підводного розмінування найбільш критичних для функціонування економіки ділянок річок Дніпро, Південний Буг та Дунай, а також Чорного моря.

«Формування державного та приватного потенціалу для підводного розмінування має зняти загрозу підриву Київської ГЕС із вірогідним подальшим ефектом доміно вздовж Дніпра, що може призвести до екологічної катастрофи», — зауважив директор із взаємодії з органами влади «Нібулону».

Також це дозволить реалізувати технологію, що широко застосовувалася на міжнародному внутрішньому водному шляху Е-40 (річки Дніпро та Південний Буг) – завантаження з борту судна класу «ріка–море» на борт великотоннажних суден класу Panamax на Дунаї завдяки захисту зовнішнього рейду.

Його робота дозволить посилити потенціал альтернативного каналу експорту до глибоководних чорноморських портів, зменшити логістичні витрати на експорт та покращити закупівельні ціни для агровиробників. Крім того, це дасть змогу захистити від мінної загрози український «зерновий коридор» та зробити його роботу більш прогнозованим.

У компанії підкреслили, що зараз потрібно знайти розв’язання для задачі з підводного розмінування. Також в Україні є виробничі потужності, здатні забезпечити його реалізацію.

Так, ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» розробило мультифункціональну платформу проєкту ДСНС25 для підводного розмінування, яка повністю відповідає потребам профільних служб.

«До прикладу, тільки структурі ДСНС потрібно 15 таких суден, що складає дворічну виробничу програму заводу. Цей проєкт також допоможе зберегти суднобудівну галузь України. Необхідно знайти джерела фінансування й почати діяти», — наголосив Михайло Різак.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x