В Ізмаїлі на робочій зустрічі оприлюднили невтішну статистику з работоргівлі в регіоні: цифри шокують
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Днями в Ізмаїлі відбулася робоча зустріч стосовно викорінення торгівлі людьми з українського суспільства за ініціативи Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ». Приурочена вона була до відзначення Україною разом з європейськими країнами Дня протидії торгівлі людьми. З урахуванням статистичних даних, ситуація на сьогодні викликає велике занепокоєння, і подібні заходи покликані привернути увагу громадськості до проблеми сучасних форм рабства та надання допомоги постраждалим від цього важкого злочину, розповідає “Бессарабія INFORM”.
Обговорити проблему работоргівлі в країні й в Одеській області зокрема зібрались представники відділу освіти Ізмаїльської міської ради, соціальні педагоги, психологи, заступники директорів ізмаїльських гімназій № 14 та № 10, а також – Українського ліцею ім. Т.Г. Шевченка. Присутніми були й представники адміністрації Дунайського фахового коледжу Національного університету «Одеська морська академія», а також правоохоронці Патрульної поліції Ізмаїлу й представники громадськості.
Учасники зустрічі змогли дізнатися про тенденції змін у скоєнні злочину торгівлі людьми в Україні та на Одещині зокрема. Зі статистикою, отриманою Національною соціальною сервісною службою України, та власною статистикою Карітасу присутніх ознайомив керівник проєктів із запобігання торгівлі людьми БФ «Карітас Одеса УГКЦ» Юрій Берлінський.
За словами пана Юрія, тенденція постраждалих від работоргівлі, які виявляються на Одещині та в нашій державі, на жаль, зростає: якщо минулого року статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, було надано 118 українцям, то за неповний 2024 рік його отримали вже 148 людей.
Лячний факт: саме Одеська область в цьому році значиться в антилідерах злочину. Підтвердженням цього факту слугує те, що лише офіційно в нашому регіоні держава визнала жертвами торгівлі людьми 19 чоловік, тоді як торік ця цифра сягала лише 7 осіб. Тобто, цифра збільшилась майже втричі! Лише з липня вже ідентифіковано сімох постраждалих від рабства – шістьох чоловіків і одну жінку. Неофіційні цифри, на жаль, набагато більші.
Повертаючись до робочої зустрічі, зазначимо, що представниками “Карітас Одеса УГКЦ” були перераховані проєкти, які наразі діють саме в Ізмаїлі:
- “Запобігання торгівлі людьми серед вразливих верств населення в Україні”, – зорієнтований на навчання людей убезпеченню від цього злочину;
- “Стабілізаційна допомога постраждалим від торгівлі людьми”, – має на меті виявити та надати психологічну, юридичну та матеріальну допомогу постраждалим.
До речі, послугами другого проєкту на Ізмаїльщині вже скористалися 7 осіб, в історіях яких представники фонду виявили ознаки злочину торгівлі людьми.
У другій частині заходу учасники обговорили свої успіхи у галузі навчання та інформаційної взаємодії з населенням, і у такий спосіб у кожного з присутніх була можливість дізнатися про дійсно працюючі кейси.
Наостанок додамо, що разом з представниками Фонду присутні домовились про проведення спільних заходів надалі, які мають ширше охопити дітей та молодь закладів освіти, а також містян, бо право на свободу та вільне гідне життя мають бути непорушними.
Нагадаємо, що в липні цього року в місті Ізмаїл була відкрита перша у своєму форматі експозиція дитячих малюнків на тему “Торгівля людьми очима дітей”.
Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Досвід роботи у журналістиці – 5 років. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.