Чотири судна УДП перетворилися на металобрухт
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 30 жовтня, в Українського Дунайського пароплавства був сумний ювілей – десять років, як поставлено у відстій морське судне «Татарбунари». Про це, посилаючись на пресслужбу УДП, повідомляє «Бессарабія INFORM».
У 2014 році УДП почало згортати роботу морського флоту. У 2016-2017 роках до «Татарбунар» доєдналися «Віана ду Каштело» та «Кілія». З вересня 2022 року у відстій поставлено «Рені».
Всі судна одного типу, якісно побудовані на початку 90-х років минулого сторіччя у Португалії. Але наразі вся четвірка потребує дороговартісного ремонту.
За останні два роки вдалося повернути в Україну ще два морських судна того ж типу -«Ізмаїл» та «Вилкове», обидва відремонтованих.
У чотирьох інших «португальців», згідно даних нещодавньої перевірки, дуже значний корозійний знос корпусу та головної палуби. Судна потребують заміни системи гідравліки. Частково зруйнована система автоматичного управління, застаріле радіо та навігаційне обладнання. У незадовільному стані майже все.
Як судна опинились у такому стані? УДП тривалий час здавало морський флот у бербоут-чартер. Орендар був зобов’язаний повернути флот у такому ж технічному стані, як при заключенні договору. Але по факту судна покинули майже «вбиті» – обслуговування проводилось здебільше фіктивно, документи скоріш за все покупались.
Утримання чотирьох непрацюючих морських суден без документів коштує компанії приблизно 10-12 млн грн на рік. «Моряків» не можливо залишити без догляду, по техніці безпеки на борту постійно має нести вахту частина екіпажу. Якщо рахувати з моменту постановки суден у відстій, пароплавство витратило на утримання «мертвого» морського флоту понад 1,5 млн євро.
«Це той спадок, який нам залишився після багаторічного господарювання. Колись ця проблема має нарешті бути вирішеною», – зазначають в УДП.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл