Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Чому українські школярі сідають за парту у перший день вересня: історія свята

Олександра Каверіна 0 коментарів 19521 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


1 вересня в Україні традиційно святкують День знань. Через те, що в цьому році перший день осені припав на вихідний день, новий навчальний рік 2024-2025 рр. у всіх навчальних закладах Бессарабії розпочався сьогодні, 2 вересня. Чому саме восени українські школярі сідають за парту, відколи розпочалась ця традиція, і чи так само відбувається в інших країнах світу, розповідає “Бессарабія INFORM”.


За багатьма джерелами, історія цього свята почалася в Нікеї у 325 році, коли римський імператор Костянтин Великий, який визначив християнство основною релігією, зібрав перший Вселенський собор. Одним з важливих рішень цього собору було те, що дата 1 вересня з того моменту вважалася початком нового року.

Як розповідають історичні довідки, церковно-державне свято Новоліття у нас стали відзначати лише з 1 вересня 1492 року. Оскільки всі школи того часу були створені при церквах, то і навчання в них логічно починалося з церковного нового року. Навіть коли з 1700 року за рішенням Петра Першого офіційно новий рік почали обчислювати з січня, дата початку навчання формально залишилася колишньою, але могла варіюватися від кінця серпня до середини вересня.

До середини 30-х років XX століття точної дати початку навчального року не було і в СРСР. Згідно з постановою уряду від 14 серпня 1930 року, “всі діти у віці 8-10 років повинні були бути прийняті в школу восени”. Єдину дату початку навчального року було встановлено в 1935 році: для всіх дітей вона була призначена на 1 вересня. Саме ж свято з’явилося лише через 50 років, а разом з ним  і безліч інших шкільних традицій, в тому числі і останній дзвінок.

Першого вересня навчальний рік традиційно починається в Бельгії, Ірландії, Польщі, Словенії, Угорщині та Македонії, Казахстані, Киргизстані, Вірменії, Латвії і багатьох інших. Хіба що у Грузії навчання в державних школах розпочнеться з 15 вересня.

А ось школярам Фінляндії, Данії, Німеччини та Шотландії щастить менше, у них навчальний рік починається вже в серпні. При цьому, якщо в Фінляндії і Данії заняття в школах починаються масово в другій половині останнього місяця літа, а в Шотландії – в останній тиждень літа, що трохи раніше, ніж в середньому по Великобританії.

В Іспанії перший навчальний день – це “плаваюча” дата, і в різних провінціях країни він настає в різний час. В цілому, згідно з законом, всі учні повинні приступити до навчання не пізніше 1 жовтня.

В Ізраїлі початок занять в школах, як правило, припадає на перше вересня, правда, іноді дата початку навчального року переноситься, наприклад, якщо перший день осені припадає на суботу або на національні свята.

У США це питання вирішується на рівні кожного штату незалежно від інших. Навчальний рік  може починатися в будь-який день серпня або в перших числах вересня.

У кожній з 16 федеральних земель Німеччини встановлені свої порядки щодо початку навчального року. Орієнтовно, діти розпочинають навчання в серпні-вересні.

В Австрії першокласники  відправляються в школу з “Schultüte” – пакетом школяра. І ця традиція тягнеться ще з XIX століття. Раніше великий яскравий пакет батьки і родичі наповнювали солодощами для малюка. Зараз туди кладуть канцелярське приладдя, іграшки, книги. Звичайно, є там і солодкий сюрприз.

Геть інша ситуація виглядає в Австралії. Тут навчальний рік починається після святкування головного національного свята країни Дня Австралії, який відзначається щорічно 26 січня. Втім, якщо 27 січня випадає на другу половину тижня, то школи зміщують розклад початку занять в бік найближчого понеділка.

Близькими за духом з Австралією, як і належить сусідам, виявилися новозеландці. Для місцевих дітлахів заняття в школах починаються 27 січня, правда, іноді в приватних школах на прохання батьків початок навчального року може бути пересунено на перші числа лютого.

У переважній більшості азіатських країн початок занять доводиться на перше вересня, наприклад, в Китаї, Гонконгу, Лаосі, Тайвані та Монголії, а в М’янмі школи починають працювати в другу середу вересня.

Втім, у багатьох країнах Азії початок навчального року може  припадати і на весну. Зокрема, японські першокласники йдуть в школу в шість років на початку квітня, коли починає цвісти сакура (певного дня – немає). Тут вважають, що весна – це початок нового життя, тому саме час і починати вчитися.

В Таїланді – в травні, після святкування тайського Нового року (його дата визначається кожного разу індивідуально, але, зазвичай, він припадає на середину квітня), а на Філіппінах школярі відправляються за знаннями в перших числах червня.

В багатьох країнах Африки діти теж починають ходити в школу першого вересня, наприклад, в Ефіопії, Нігерії і Сомалі, а в Алжирі День Знань традиційно відзначається в першу неділю вересня.

У деяких областях Кенії початок шкільних занять теж доводиться на перше вересня, в інших же регіонах країни навчальний рік починається в січні, відразу після святкування Нового року.

У ПАР і Танзанії початок навчального року припадає на середину січня, а в Південному Судані заняття в школах починаються 20 березня.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x