Ізмаїльські благодійники передали медзакладу ДПСУ обладнання для реабілітації військових
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 15 серпня, громадська організація «Rotary club Izmail» передала одному із медичних закладів Державної прикордонної служби України два реабілітаційних комплекси загальною вартістю 217 тисяч гривень. На офіційному заході побувала й кореспондентка “Бессарабії INFORM”.
За словами президента «Rotary club Izmail» каденції 2024-2025 рр. Андрія Сорокова, захід був організований в рамках проєкту «Глобал гранту GG2001299 – «Забезпечення інвалідними візками та навчання з профілактики захворювань в Україні – Серця Європи /Hearts of Europe» за фінансової підтримки програми USAID та Rotary Foundation.
Закупка двох медичних тренажерів для лікування та реабілітації військових відбулася завдяки програмі, що реалізується Rotary Club Izmail, за фінансової підтримки USAID – US Agency for International Development та Rotary Foundation, ротарійських клубів з США (Rotary Club of Sioux Falls Downtown та Rotary Club of Castle Douglas), ротарійського Дистрикту 5610 з США та ротарійського клубу з Румунії (Rotary Club Bârlad), а також ротарійського Дистрикту 2232 (Україна).
Керівник медичного закладу Олександр Бойко зазначив, що в лікарні, окрім пацієнтів в стаціонарі, обслуговуються військові, що перебувають на амбулаторному лікуванні, зокрема, під час відпусток. В медичному закладі, за словами Олександра Семеновича, отримують допомогу військовослужбовці, члени їх родин, а також ветерани Державної прикордонної служби України, тому це обладнання дуже потрібне для відновлення пацієнтів.
Фізіотерапевт медичного закладу Олена Гнатушак детально розповіла специфіку використання переданих ротаріанцями тренажерів. Перший комплекс для кінезітерапії з рульовим блоком МТБ- 2 допомагає в реабілітації хворих, в яких, наприклад, наявні травми спини. Він призначений для лікування не тільки опорно-рухового апарату, але й для верхніх та нижніх кінцівок. Другий комплекс РК-1 розроблений для реабілітації безпосередньо верхніх та нижніх кінцівок.
Як додала Олена Іванівна, щоденно в медзакладі проходить реабілітацію 15-20 чоловік. В місяць ця цифра може сягати до двохсот хворих. І вже вчора нове обладнання проінспектував один із пацієнтів.
«Для нашого медзакладу це дуже необхідне обладнання. Якщо комплекс для кінезітерапії в інших лікарнях регіону можна знайти, то другий комплекс для реабілітації безпосередньо верхніх та нижніх кінцівок – унікальний», – підкреслила медикиня.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл