Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Як жителям Одещини уникнути теплового удару, розповіли в МОЗ

Олександра Каверіна 0 коментарів 17982 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Як вже повідомляла “БІ” на жителів Одещини насувається дуже спекотна погода. Стовпчик термометру буде сягати +40 градусів, тож варто нагадати собі перелік речей, які допоможуть уникнути погіршення здоров’я. З цим допоможе “Бессарабія INFORM”. 


Відомо, якщо людина довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні, у неї може розвинутися небезпечний стан – тепловий удар. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу. І цей стан вимагає невідкладної допомоги лікарів.

Тож, щоб уникнути лікарняного ліжка, варто пам’ятати про наступні поради:
– уникайте надмірної спеки. Найспекотніші години (з 10 до 16 години) проводьте у тіні або в приміщені, уникайте прямих сонячних променів.
– холоджуйте приміщення. Щоби зберегти електроенергію, не використовуйте кондиціонери. Відкривайте на ніч вікна, а вдень – навпаки закривайте. Можна повісити на вікна світловідбивну плівку.
– охолоджуйте тіло. Якомога частіше приймайте прохолодний душ або обтирайтеся прохолодною водою
– пийте багато рідини. Регулярно пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну, навіть якщо не відчуваєте спраги.
– носіть легкий одяг. Обирайте світлий, просторий одяг з натуральних тканин.
– уникайте фізичних навантажень в спеку. Обмежте фізичну активність в найбільш спекотні години дня.

Також варто приділяти увагу знакам теплового стресу, й слідкувати за своїм самопочуттям та самопочуттям близьких. Якщо знаєте самотніх людей, не забудьте спитати про їхнє здоров’я. Ні в якому разі не потрібно залишати дітей і тварин у закритих автомобілях навіть з увімкненим кондиціонером. Це може бути небезпечним для їхнього життя!
У випадку, якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103 – диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги.
Поки чекаєте на лікаря, потрібн перейти або перенести постраждалого у затінене прохолодне місце, й обов’язково охолоджувати постраждалого. Для цього можна використовувати прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла.
Якщо постраждалий у свідомості, потрібно давати йому пити воду, але невеликими порціями.  У разі блювання, покладіть людину на бік. Стежте за станом постраждалого: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.
Пам’ятайте, що тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу“, – наголосили у МОЗ.
Як жителям Одещини уникнути теплового удару, розповіли в МОЗ
читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x