Сільська громада на Бессарабії тепер має власну лікарню
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Бородинська громада попри те, що є чи не найбільшою громадою за кількістю сіл, адже їх налічується аж тридцять три, є дуже “молодою”, адже Бородино не має своєї історії як райцентр та досвіду керування такою кількістю населених пунктів. Не було в “серці” громади й необхідної інфраструктури, такої як лікарня. Вперше про ідею створення медзакладу в селищі “Бессарабії INFORM” розповів голова Бородинської ТГ Кюссе Іван Георгійович під час пресконференції у січні цього року. І от вже наприкінці минулого місяця Бородинська лікарня отримала першу ліцензію на діяльність. Про те як проходив цей нелегкий шлях, як стара будівля стала сучасним медичним закладом, які труднощі подолала медицина в громаді, та які ще цілі ставить собі керівництво Бородинської ТГ, кореспондентці “Бессарабії INFORM” розповів начальник відділу охорони здоров’я Куруч Дмитро Васильович.
Першочергово пан Дмитро проводить екскурсію лікарнею та розповідає про те, що будівля, яка сьогодні є осередком медицини в громаді, не використовувалася продовж 16 років. Ще за радянських часів тут була лікарня з дитячим відділенням, хірургією, пологовим відділенням. Ще тоді медзаклад обслуговував ті села, які зараз сформували Бородинську громаду. В первинному медико-санітарному центрі Бородинської громади налічується 18 ФАПів, 3 амбулаторії та один центр.
“Ідея створення лікарні не була першочерговою після створення громади. Про необхідність її відкриття голова громади заговорив лише після того, як стало зрозуміло, що ми спроможні це зробити, хоча і було чітке усвідомлення того, що це буде дуже нелегкий шлях, але ми впоралися на цьому етапі, та я впевнений, що зможемо і надалі долати перешкоди на шляху до розбудови нашої громади, адже всі цілі, які Іван Георгійович ставив перед собою та перед нами з самого початку роботи громади, виконані, хоча деякі з них здавалися взагалі нереальними”, – розповідає очільник медицини громади.
Згадуючи перші місяці роботи тільки що сформованої громади Дмитро Васильович розповідає про те, що новим сформованим відділам апарату доводилося використовувати старі шкільні парти та стільці для роботи, тулитися по школах, бібліотеках, необлаштованих кабінетах без ремонтів, необхідної оргтехніки та лише вірити в те, що в них все вийде. І от вже в березні цього року відділ охорони здоров’я переїхав у відновлену, відремонтовану будівлю та ще й забрав з собою відділи освіти, який поки що має декілька кабінетів на першому поверсі, але це вимушена міра, і вже скоро освітяни матимуть “власний куточок”.
“Я вважаю, що за такий короткий проміжок часу ми досягли успіхів, адже бачимо результат своєї роботи. Це стало можливим завдяки бажанню керівництва, фінансуванню громади та підтримці депутатського корпусу”, – запевняє пан Дмитро.
Минулого місяця шпиталь отримав довгоочікувану ліцензію, та станом на сьогодні Бородинська лікарня облаштувала вже рентген- кабінет, кабінет ультразвукової діагностики, лабораторію та інші необхідні для здійснення своєї діяльності приміщення та устаткування, знайшла найнеобхідніших спеціалістів, які приїжджають з Тарутиного для обслуговування пацієнтів на базі Бородинської лікарні. Власних докторів лікарня поки що, на жаль, не має.
“Зараз ми знаходимось на етапі пошуку інвесторів та лікарів. Це те, без чого лікарня не зможе існувати. Сьогодні в нас ще є задача відкрити стаціонар. Націлені на якість та комфорт для наших пацієнтів”, – розповідає пан Дмитро.
Громада конче потребує лікарів, для яких створює сприятливі умови роботи. Тому в цьому питанні голова громади теж запровадив нововведення, та центр підписав договір з двома лікарями сімейної медицини, які є ФОПами – один з Петрівки, інший з Миколаївки.
“Це самозайняті лікарі, які уклали декларації з мешканцями свого та найближчих сіл, та обслуговують їх. З нашої сторони ми надали транспорт, кабінети для приймання та компенсуємо комунальні послуги. Все інше – клопоти цих лікарів, адже їхня заробітна плата та зарплата їхніх найманих спеціалістів (медсестер, санітарок та ін.) залежить від кількості пацієнтів. Таким чином лікарі зацікавлені в тому, щоб пацієнти були задоволені. До того ж вони задають рівень і для інших лікарів “первинки”. Цю практику ми хотіли б розвивати, звісно ж, за бажанням медиків. Ми потребуємо ще 2-3 сімейних лікарів на будь-якій з умов: в центр, в наймання до наявного ФОПа, або створення власного ФОПа”, – розповідає керівник.
Керівництво громади хотіло залучити інтернів, маючи надію, що ті стануть постійними лікарями Бородинської громади, але однієї ліцензії для цього замало, необхідно також мати необхідну акредитацію.
“Це насправді дуже тяжкий процес, адже отримання статусу бази стажування вимагає відповідності багатьом критеріям, але відкриття лікарні та отримання ліцензії – це не фінал нашої роботи. Ми обов’язково й акредитацію отримаємо, й штатний розклад збільшимо. Але лікарі нам потрібні вже сьогодні. Нам є що запропонувати спеціалістам, які доєднаються до нашої первинної або вторинної медицини. Ми забезпечимо житлом, яке згодом можемо передати у власність, компенсуємо комунальні послуги, дамо “підйомні”. Ми взагалі відкриті до діалогу”, – запевняє очільник медицини Бородинської громади.
Але проблемою Бородинської медицини є не лише відсутність спеціалістів, а й погані дороги в регіоні.
“З усіх сіл нашої громади транспортна розв’язка проходить через Бородино. Навіть якщо автобуси, які йдуть на Одесу чи Тарутине не заїжджають в село, вони все одно зупиняються на зупинці на початку села. Проблемою є лише села Весела Долина та Перемога, які взагалі не мають прямого дорожнього сполучення з Бородино, лише через Березине. В суху пору року мешканці власним транспортом без проблем їздять польовими дорогами, але ж коли дощ, то такої можливості немає”, – констатує Дмитро Васильович.
Проте над цим у ТГ також працюють, тож є надія, що через роки заклад стане максимально доступним для усіх пацієнтів.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Арциз