Поліцейські Одещини закликають пішоходів позначати себе у темряві: приклади
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Безпека на дорозі є одним з актуальних питань сьогодення, а особливо в періоди відключень електроенергії, що впливає на освітленість довколишнього середовища. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на помітність пішоходів на дорозі впливає колір одягу. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Головне управління Нацполіції в Одеській області.
Як зазначають правоохоронці, людина в чорному одязі зовсім непомітна водієві, в синьому або блакитному – такого пішохода водій бачить за 17 метрів, у червоному – за 24 метри, в жовтому – за 37 метрів, у білому – за 55, а в одязі зі світлоповертальними елементами – за 130-150 метрів.За такої відстані керманич може вчасно знизити швидкість і загальмувати, щоб забезпечити вам безпечний перехід дороги.
Відтак слід забезпечити себе та свої близьких корисними аксесуарами – світловідбиваючими значками, стрічками, наліпками, браслетами тощо.
Зауважимо, що це не лише корисна порада, але й обов’язкова вимога для пішоходів в Україні.
Нагадаємо: відповідно до п.п. 4.4 Правил дорожнього руху, у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
“Крім цього, неухильно дотримуйтесь і інших основних правил безпечної поведінки на дорозі, зокрема, переходьте проїжджу частину виключно у встановлених для цього місцях, і лише переконавшись, що це безпечно. Навчайте цих правил своїх дітей. Будьте відповідальними та не наражайте на небезпеку себе, рідних, оточення“, – вкотре закликали мешканців правоохоронці.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл