Незаконно заволоділи понад 1,5 га землі на узбережжі лиману: подробиці затримання заступника мера Аккермана та його дружини, які входили до злочинної групи
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Правоохоронці розповіли подробиці гучного затримання заступника міського голови Білгорода-Дністровського та його дружини. За інформацією стражів порядку, подружжя входило до злочинної групи, яка незаконно оформлювала право власності на земельні ділянки на узбережжі Дністровського лиману. Окрім них, до угрупування входили ще дві посадові особи. Всім фігурантам повідомили про підозри за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Одеську обласну прокуратуру та Управління СБ України в Одеській області.
За даними слідства, директор приватного землевпорядного підприємства розробила злочинну схему із заволодіння землями комунальної власності на узбережжі Дністровського лиману під виглядом їх безоплатної приватизації.
“Право власності на земельні ділянки оформляли на підставних осіб, оформивши перед цим право власності на неіснуючі об’єкти нерухомості – житлові будинки, які нібито там знаходились ще до 1992 року. Ці підроблені документи стали підставою для відведення земель комунальної власності на березі Дністровського лиману. Відчуження земель рекреаційного призначення відбувалося із цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)”, – йдеться у повідомленні СБУ.
Як розповіли у прокуратурі, до свого «бізнес-плану» жінка залучила свого чоловіка – заступника мера Білгорода-Дністровського, посадовця Мологівської сільради Білгород-Дністровського району, якого затримали у січні під час засідання у ОВА, та колишнього депутата цієї ради.
У такий спосіб підозрювані заволоділи 7 земельними ділянками площею понад 1,5 га на узбережжі Дністровського лиману, з яких дві ділянки організатор встигла продати.
Наразі заступнику мера та трьом співвиконавцям повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (придбання права на майно, шляхом обману (шахрайство), вчинене організованою групою, ч. 2 ст. 209 (легалізація, відмивання майна, одержаного злочинним шляхом), ч. 3 ст. 28 ч. 3, 4 ст. 358 (підробка документів та їх використання, вчинене організованою групою осіб) Кримінального кодексу України.
За клопотанням прокурора організаторці земельної схеми обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4,3 млн. грн, а її чоловіку – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 4 млн гривень.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ