У Нацпарку “Тузлівські лимани” вперше зареєстровано рідкісного птаха з “обличчям” у формі сердечка

0 коментарів 63828 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Після нещодавнього сильного шторму на морі доктор біологічних наук, професор Іван Русєв зафіксував у бунгало на території нацпарку рідкісну птаху – сову сипуху, яка вперше з’явилась на території Нацпарку. Після цього науковець встановив всередині бунгало фотопастку, тож найвідоміший представник ряду совоподібних таки потрапила до її об’єктива, розповідає “Бессарабія INFORM”.


Впізнаваний вигляд цієї чудової сови надає її повністю біле обличчя серцеподібної форми. Сипухи – досить поширені птахи, які вважаються дуже корисними, бо контролюють популяцію мишей у природі. Її наукова назва Tyto alba перекладається як «біла сова». Проте не слід плутати цю представницю родини Сипухові з білою совою із родини Совові, що має схожу назву, але відрізняється жовтими очима.

Англійська назва цього птаха перекладається як “амбарна сова”. Пов’язано це з тим, що сипухи зазвичай селяться в покинутих коморах. Українська назва походить від сиплячих звуків, що характерні для цих птахів. Сипуха – єдиний вид Сипухових, що зустрічається на теренах України. Цей птах є гніздовим на Закарпатті та в західній й центральній частині лісостепу. Іноді він зустрічається на півночі Одещини. Для полювання сова сипуха потребує великих відкритих місцевостей: полів, боліт, пустошів, луків. Зазвичай вона гніздиться на деревах поблизу полів або ж в покинутих спорудах (наприклад, коморах, голубниках, сараях) чи на руїнах.

Досить важливо зазначити, що сова сипуха є осілим видом. Вона цілий рік залишається у своєму середовищі існування та майже нікуди не мігрує. Оселившись в одному місці, ці птахи дуже прив’язуються до нього та голосними криками відганяють будь-яких чужинців. При полюванні на здобич сипухи можуть літати зі швидкістю до 30 км/год. Ці птахи мають неймовірно чуйний слух та завдяки майже безшумному польоту підхоплюють гризунів, коли вони того не очікують. Зазвичай сова сипуха полює в сутінках, проте вона може бути активною і вдень. Подібно до будь-якого іншого виду сов, сипухи – виключно хижі птахи.

Цікавий факт: пара сипух за рік знищує приблизно 5 тисяч гризунів, тому ці птахи в деяких країнах навіть спеціально приваблюються фермерами на поля. Тому цих птахів потрібно оберігати. Занесена у Червону книгу України.

На фото, які виклав у соцмережу Іван Русєв, зафіксована сипуха всередині бунгало, де вона ночує (через високий рівень води зараз бунгало трохи підтоплено).

У Нацпарку "Тузлівські лимани" вперше зареєстровано рідкісного птаха з "обличчям" у формі сердечка
У Нацпарку "Тузлівські лимани" вперше зареєстровано рідкісного птаха з "обличчям" у формі сердечка
У Нацпарку "Тузлівські лимани" вперше зареєстровано рідкісного птаха з "обличчям" у формі сердечка
У Нацпарку "Тузлівські лимани" вперше зареєстровано рідкісного птаха з "обличчям" у формі сердечка
guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x