Як у містах Бессарабії святкували Хрещення – фоторепортаж
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сьогодні, 19 січня, за старим стилем українці святкували Хрещення Господнє. У декількох містах Бессарабії з цього приводу дотрималися цікавої традиції – скупалися у водоймах. За процесом слідкували журналісти “Бессарабії INFORM” в містах Ізмаїл, Кілія та Білгород-Дністровський.
Зауважимо, що у цей день уся вода вважається свяченою, а занурення у водойми, за повір’ями, допомагає очиститися і тілесно, і духовно, адже водохресна свята вода володіє найсильнішою енергетикою і чудотворною силою. Кількадесят сміливців скористалися цією можливістю. Не побоялися крижаної води навіть дітки.
Далі – у нашому фоторепортажі.
Аккерман
В місті Білгород-Дністровський вдень на причалі біля Дністровського лиману було людно. Тут зібралися бажаючі пірнути у воду, освячену священнослужителем ─ Благочинним Білгород-Дністровського району протоієреєм Рустиком Виходцевим.
Дехто, все ж таки, не наважився на такий крок, але багато з присутніх таки дотрималися традиції й пірнули.
До заходу також були залучені й рятувальні служби, аби у разі непередбачуваних ситуацій прийти на допомогу.
Кілія
В Кілії містяни дотрималися традиції після кількарічної паузи, спровокованої обмеженнями ковіду та повномасштабного вторгнення. Вперше була змінена локація. Якщо кожного року свято проходило на узбережжі Дунаю біля Центрального стадіону, то цьогоріч через заборону перебування там купання проходило на так званому міському пляжі – рукаві Дунаю Танасійчук. Якраз напередодні цього дня розтанула крига, якою була скована річка, а в небі яскраво сяяло сонечко, тож на такий крок наважилися навіть ті, хто не планував купатися.
Перед початком занурень, молитву провели благочинний храмів Кілійського округу, настоятель Свято-Миколаївського храму Міхаїл Павлішин та настоятель Свято-Дмитрівського храму Василь Готліб. Після неї отець Міхаїл запросив бажаючих здійснити ще одну традицію – пірнути в воду за дерев’яним хрестом. Викликався один сміливець, який за лічені секунди доплив за святинею та виніс на берег. За це йому пообіцяли подарунок – ікону, яку він отримає у Свято-Миколаївському храмі.
За ним у воду полізли інші містяни – чоловіки, жінки та навіть дітлахи. Та більшість присутніх все ж спостерігали з берега.
Зауважимо, що упродовж дня кілійці купалися в Дунаї і в інших містах та у різний час, але саме на цій локації за правопорядком та безпекою людей слідкували поліціянти та рятувальники.
Ізмаїл
Свято Водохреща в Ізмаїлі вразило не лише традиційністю, але й теплою атмосферою та приємною погодою, що додало особливий шарм. Хоча кількість учасників була невелика порівняно з попередніми роками, але серед тих, хто все ж вирішив взяти участь у святковому купанні, були переважно представники середнього та похилого віку. Той, хто не бажав роздягатися та купатися в Дунаї, міг використати можливість просто вмитися водою з річки, адже сьогодні вона набуває цілющих властивостей. Ця альтернатива була особливо популярною серед тих, хто не хотів ризикувати холодом води.
Свято проходило за ясного сонця та теплого повітря, що створило ідеальні умови для святкового настрою. Люди обмінювалися побажаннями, розважалися та насолоджувалися атмосферою спільноти.
Забезпечуючи безпеку учасників, працівники патрульної поліції стежили за порядком на пляжі та надавали допомогу в разі необхідності. Їх присутність додавала відчуття комфорту та безпеки під час водяних веселощів.
Місцевий “морж” поділився своїм досвідом та розповів про традиції святкування Водохреща.
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія